Najłatwiej podpisać

Z pewnością jednym z najważniejszych ubezpieczeń są ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie na życie. Klienci firm ubezpieczeniowych, którzy decydują się ubezpieczyć swoje zdrowie i życie doskonale zdają sobie z tego sprawę i coraz częściej wykupują takie polisy. Ubezpieczenia to bardzo intratny interes, dlatego firm o tym profilu działalności oraz ofert na rynku nie brakuje. Problemem pozostaje tylko wybranie przez ubezpieczającego się najbardziej korzystnej polisy. Jak już wspomnieliśmy firm oraz ofert o takim profilu na rynku ubezpieczeń nie brakuje, w związku z tym propozycje z pewnością różnią się stawkami oraz warunkami. Dlatego wybranie najkorzystniejszego ubezpieczenia nie jest łatwe.
– To prawda. Wybrać zawsze można – wypowiedzenie ubezpieczenia jest już o wiele trudniejsze. Może się bowiem okazać, że trakcie trwania ubezpieczenia ubezpieczony znalazł lepsze warunki, lub firma nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. Tak właśnie było niedawno, a grę wchodziło ubezpieczenie na życie. Otóż firmy ubezpieczeniowe jawnie złamały prawo i komisja nadzoru finansowego zmuszona była skierować sprawę do sądu. Czy w takiej sytuacji możliwe jest wypowiedzenie ubezpieczenia? Możliwe trzeba tylko znać zasady oraz ogólne warunki ubezpieczeń. Tak się bowiem jakoś dziwnie składa, że ubezpieczający się nigdy nie mają problemów z podpisaniem umowy oraz płaceniem składek. Schody zaczynają się z chwilą, wypadku, uszczerbku na zdrowiu, naliczeniu i wypłacie odszkodowania. Wówczas firmy ubezpieczeniowe robią co tylko mogą aby naliczyć jak najmniejsze odszkodowanie, ominąć przepisy, nagiąć je, a nawet  złamać. Chodzi o to aby jak najdłużej odwlec w czasie wypłatę odszkodowania lub w ogóle nie wypłacić – stwierdził znawca tego rynku.
Problem tkwi w wyborze właściwego ubezpieczyciela i ubezpieczenia. Często zastanawiamy się czy wykupić ubezpieczenie zdrowotne w prywatnej firmie czy też pozostać przy państwowej, czyli przy narodowym funduszu zdrowia. Nic prostszego. Jeżeli ktoś chce stać w kilometrowych kolejkach, żeby tylko zarejestrować się do lekarza, czekać miesiącami na wizytę u lekarza specjalisty, a kilka lat na operację, która może uratować nam życie to oczywiście może wybrać ubezpieczenie zdrowotne w jednostce publicznej. Natomiast prywatne ubezpieczenie zdrowotne, aczkolwiek jest droższe od państwowego, ale jest przynajmniej pewność na profesjonalne i w miarę szybkie obsłużenie pacjenta przez lekarzy specjalistów.
Wszystko to prawda, ale w NFZ ubezpieczenie na życie nie funkcjonuje, dlatego takie polisy należy wykupić w firmach ubezpieczeniowych. NFZ może natomiast, co stara nam się nam stale udowadniać,  dość skutecznie działać w celu pozbawienia nas tego szczególnego daru jakim jest życie..

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca