Najkorzystniejsze w polbanku

Grudzień 08
09:52 2009
Oceń ten artykuł

Lokaty bankowe nie są już najlepszym kąskiem dla inwestorów, którzy chcą zainwestować w dobrze oprocentowane produkty bankowe. Wydaje się, że to już przeszłość, bowiem banki tną oprocentowanie depozytów bankowych i nie zanosi się aby przestały to robić. To między innymi dlatego zainteresowanie lokatami bankowymi stale spada – spada proporcjonalnie do spadku oprocentownia.
– I trudno się temu dziwić, ponieważ obecnie o najkorzystniejsze lokaty dla klienta naprawdę jest trudno – twierdzi jeden z inwestorów. Minęły czasy kiedy inwestowałem całkiem spore kwoty  w lokaty bankowe oprocentowane na 10 i więcej procent. Teraz najkorzystniejsze lokaty, a właściwie najwyżej oprocentowane, są w pakietach oszczędnościowych, ale to mi się zupełnie nie uśmiecha. Dlatego tak naprawdę to nie wiem czy jeszcze istnieją korzystne lokaty chyba, że dla banków. Albo trzeba wybierać najkorzystniejsze lokaty z niekorzystnych lokat, które pozostały jeszcze do wyboru na tym rynku
Mimo, iż rynek lokat bardzo się skurczył to przy odrobinie szcześcia, znajomosci branży oraz osobistego zaangażowania w filtracje tgego rynku możemy jeszcze coś dla siebie znaleźć. Nie należy tylko dać się nabrać na średniej jakości chwyty marketingowe i dokładnie analizować, porównywać, wyliczać i wybierać najkorzystniejsze lokaty. Oprocentowanie lokat jak wiadomo jest jednym z najważniejszych /jeżeli nie najważniejszych/ warunków wyboru lokaty. Tymczasem – jak twierdzi jeden z znanych kabareciarzy – najlepiej inwestować w alkohol, który jest zawsze najwyżej oprocentowany i co najważniejsze szybko się zawsze zwraca. Ale to tylko taka mała dygresja, mały żart dla rozluźnienia atmosfery wokół lokat bankowych.
– Rzczyczwiście oprocentowanie lokat bankowych bardzo szybko spada, a inwestycja niekoniecznie szybko się zwraca. A już z pewnościa lokat długoterminowych. Dlatego najkorzystniejsze lokaty, jakie w chwili obecnej są na rynky lokat to 2,3,4 miesięczne z codzienną lub miesięczną kapitalizacją odsetek. O lokacie 7,02% Noble Banku jest dostatecznie głośno chociażby z uwagi na spór wkół tak zwanego podatku Belki, a włąściwie jego braku. O tym jaki będzie finał tych podatkowych przepychanek na razie nie wiadomo.
Dlatego może kilka zdań na temat lokaty na wysokich obrotach polbanku EFG. Otóż jest to trzymiesięczna lokata orpocentowana na 6 procent. Minimalna kwota wpłaty na tę lokate wynosi 5000 złotych. I tak, jeżeli zdecydujemy się na taką lokatę z minimalną wpłatą 5000 złotych, to po odliczeniu podatku klient po zakończeniu lokaty otrzyma 59,97 zł /netto/, jeżeli podwoi kwotę  lokaty do 10 000 złotych to po jej zakończeniu zainkasuje 119,95 zł itd. Na otwarcie takiej lokaty klienci mają czas do 31 grudnia 2009 roku. Nie są to złe pieniadze jak na dzisiejsze czasy, tylko kwota minimalna jest dośc znaczna. Ale jeżeli ktoś ma jakieś oszczędności może się tą ofertą zainteresować.