Najczęściej wybierane i najlepsze lokaty bankowe

Kwiecień 02
15:34 2014
Oceń ten artykuł

Banki oferują nam wiele rodzajów lokat bankowych dlatego klienci z pewnością znajdą ofertę dostosowaną do swoich wymagań. Sprawdźmy więc jakie lokaty to najlepsze lokaty bankowe oraz jak znaleźć tą najkorzystniej oprocentowaną.

Wyróżniamy około 10 różnych rodzajów lokat bankowych, które różnią się od siebie nie tylko wysokością oprocentowania ale również sposobem kapitalizacji odsetek. Najlepsze lokaty bankowe to więc lokaty które w krótkim terminie mogą przynieść duże zyski. Ostatnio dużym powodzeniem cieszą się lokaty z dzienna kapitalizacją odsetek bowiem w ich przypadku banki nie pobierają podatku od zysków kapitałowych inaczej zwanym podatkiem belki. Taka lokatę można znaleźć praktycznie w każdym banku bez większych poszukiwań.

Dla niektórych najlepsze lokaty bankowe to takie nie wyróżniające się niczym szczególnym, popularność takich lokat tkwi w ich prostocie, taką lokata jest lokata terminowa, w której przypadku po prostu wpłacamy pieniądze i czekamy na określone zyski beż żadnych dodatkowych funkcji. Warto również wspomnieć o lokatach progresywnych, które w przeciwieństwie do lokat terminowych mają nieregularne oprocentowanie, na początku depozytu oprocentowanie jest najniższe, później rośnie wraz z upływem czasu, aż przy końcu inwestowania osiąga najwyższe oprocentowanie. Najlepsze lokaty bankowe w kalkulator lokat. Lokaty wymienione wyżej to zaledwie kilka z możliwych lokat jakie oferują nam banki, warto więc wspomnieć o pomocy, dzięki, której możemy wybrać najbardziej korzystnie oprocentowaną lokatę, którą jest kalkulator lokat bankowych.

To internetowe narzędzie pozwala obliczyć wysokość odsetek na jakie możemy liczyć w stosunku do konkretnych ofert bankowych, w odpowiednie miejsca kalkulatora wystarczy wpisać sumę, oprocentowanie i termin wypłaty pierwszych odsetek aby po chwili pozna wynik.