Meritum Bank podwyższa oprocentowanie lokat

Marzec 03
18:59 2010
Oceń ten artykuł

Wojna na lokaty skończyła się już w 2009 roku i od tego czasu banki obniżają systematycznie oprocentowanie lokat. Jest jednak kilka banków które nie wiedzieć czemu podwyższają oprocentowanie. Do nich właśnie należy Meritum Bank.

Meritum Bank postanowił wzorować się na mniejszości, do której należy między innymi Bank Millenium i przeciwstawić się trendowi obniżania oprocentowania lokat. W prawdzie oferowane oprocentowanie lokat jest wyższe o 0,4-0,5% we wszystkich kanałach dystrybucji, w których otwierana jest lokata, jednak jest to krok naprzód w kierunku klientów. Meritum Bank podniósł oprocentowanie lokat dostępnych na swojej stronie www, które nie wymagają posiadania konta w banku. Wyższe oprocentowanie obowiązuje także na wszystkich lokatach zakładanych w systemie bankowości elektronicznej.

Dużo dla wszystkich
Według regulaminu Meritum Banku to każdy może założyć dowolną ilość lokat z dzienną kapitalizacją. Trzeba pamiętać jednak, że minimalna kwota każdej lokaty to 3000zł, a maksymalna 10 000zł. Lokaty są dostępne od 5 do 12 miesięcy. Gdy lokata wygaśnie może być automatycznie odnowiona na kolejny okres razem z odsetkami, jeśli życzy sobie tego klient.

Meritum Bank przygotował specjalną ofertę ważną do końca kwietnia 2010 roku. W promocji tej każdy klient może skorzystać ze zwiększonego oprocentowania, jeśli zakładając lokatę z dzienną kapitalizacją odsetek jednocześnie otworzy rachunek Meritum Konto Zarabiające. Oznacza to, że otrzyma wyższe odsetki z lokaty od innych klientów. Co ciekawe, wyższe odsetki bank od razu wypłaci klientowi z góry przy założeniu lokaty, w formie przelewu na nowo założone konto. Interesujące rozwiązanie.

Wyższe oprocentowanie
Dzięki codziennemu naliczaniu i kapitalizowaniu odsetek oprocentowanie lokat z dzienną kapitalizacją jest wyższe. Warto jednak pamiętać, by wysokość odsetek dziennych nie przekroczyła 2,49zł. Zgodnie z regulacjami Ordynacji Podatkowej od tej kwoty podatek od dochodów kapitałowych wynosi 0zł, więc nie jest odprowadzany. Można zatem więc lokaty te porównać:
-z lokatami zakładanymi przez Internet
*7% na 5 miesięcy
*7,07% na 6 miesięcy
*7,24% na 12 miesięcy
-z lokatami zakładanymi z systemie bankowości elektronicznej
*7,12% na 5 miesięcy
*7,20% na 6 miesięcy
*7,37% na 12 miesięcy