Lukas i jego ekonto plus

Kwiecień 07
07:29 2010
Oceń ten artykuł

Konta bankowe, konta osobiste, konta oszczędnościowe, konta zakładane za pośrednictwem internetu, bądź w sposób tradycyjny, to podstawa funkcjonowania klientów bankowych. Na kontach umieszczamy swoje pieniędze, za pośrednictwem kont bankowych opłacamy nasze należności prowadzimy transakcje biznesowe i na nasze konta wpływają wynagrodzenia za pracę oraz świadczenia rentowo-emerytalne. Konta osobiste najczęściej są nieoprocentowane, lub oprocentowane w tak minimalny sposób,  że najlepiej jakby tego oprocentowania w ogóle nie było. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że konta te nie przynoszą im żadnego zysku. Gdyby pieniądze te zainwestowali w lokaty, bądź złożyli na rachunki oszczędnościowe mieliby przynajmniej zagwarantowane odsetki. Tylko bank ochrony środowiska za swoje wyjątkowe konto płaci uczciwe odsetki /8%/. Ale nie ma nic za darmo, bowiem bank ten ma też swoje wymagania. Tak czy inaczej Polacy rzadko trzymają już pieniądze w domu, teraz już raczej na kontach w bankach. Powinni tylko pamiętać, że mają prawo wyboru, najlepiej wybrać dla siebie najkorzystniejszą ofertę, dlatego najlepszym wyjściem jest porównanie ofert. Można też zasięgnąć opinii u doradcy finansowego. Trzeba też wiedzieć, że najlepszymi ofertami są konta zakładane przez internet, a najlepiej w bankach internetowych. Z prostego zresztą powodu, ponieważ oferty banków internetowych są najtańsze, zaoszczędzamy przy tym czas i pieniądze i mamy stały dostęp do naszych pieniędzy przez 24 godziny na dobę. Na przykład ciekawą ofertę ma lukas bank polska ze swoim ekontem PLUS.
– Najlepiej polegać na własnej ocenie, doradcy też nie zawsze najlepiej doradzą. Różni są doradcy i różne ich opinie, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić, nie potrafi porównać ofert, a konta bankowe są dla niego czarną magią, niech skorzysta z pomocy doradcy. Lepiej to niż branie w ciemno piewszej z brzegu propozycji. Natomiast rzeczywiście zawsze lepsze będzie konto internetowe niż konto założone w tradycyjny sposób  w tradycyjnym banku. Konto internetowe jest przede wszystkim tańsze w obsłudze. Sprawdźmy więc w pierwszej kolejności oferty banków internetowych, a dopiero później tradycyjnych. Poza tym konta w bankach internetowych są dla klienta dostępne przez 24 godziny na dobę, zyskujemy czas i pieniądze. Prawdą też jest, że lukas bank polska ma jedną z najlepszych ofert jeżeli chodzi o konta bankowe – twierdzi jeden z klientów banku internetowego.
Lukas e-konto PLUS to wysokie oprocentowanie oszczędności, możliwość swobodnego zarządzania pieniędzmi oraz prestiżowa karta kredytowa, a także pomoc techniczna. Ale nie tylko, bowiem lukas bank polska nie pobiera szeregu opłat, takich jak chociażby: przelewy i zlecenia przez internet, wydanie tokena do konta, wydanie karty kredytowej gold, wydanie karty kredytowej silver,  wypłaty z konta, wyciągi wysyłane e-mailem, darmowa funkcja lukas e-przelew, a także darmowa aktywacja lukas sms. Poza tym ekonto PLUS lukas bank polska oprocentowane jest na 5 procent, a oprocentowanie lokat wynosi do 5,3%. Warto więc  tej ofercie przyjrzeć się, ponieważ jest naprawdę bardzo interesująca.