Lokaty w lukas banku

Klienci banków, którzy zdecydowali się złożyć swoje pieniądze na lokatach bankowych nadal liczą, że na rynku lokat bankowych zaczną dziać się dla nich o wiele przyjemniejsze rzeczy niż tylko obniżanie oprocentowania depozytów bankowych. A tak się ostanio niestety dzieje, nawet przy lokatach bezpodatkowych. Tymczasem jak wiadomo to lokaty bez podatku belki cieszyły się ostatnio największym zainteresowaniem klientów. Banki są doskonałym obserwatorem rynku i oczywiście nie mogło to im ujść uwadze, dlatego miedzy innymi postanowiły obniżyć oprocentowanie tych lokat. Czym to zaskutkuje? Prawdopodobnie niczym szczególnym, bowiem obniżka jest niewielka, więc i tak klientom bardziej opłaca się inwestować w lokaty bezpodatkowe niż z podatkiem od zysku. Mimo, iż z podatkiem mają czesto wyższe oprocentowanie.
– To prawda, na początku kwietnia banki nieznacznie obniżyły oprocentowanie lokat bez podatku od zysku – twierdzi ekspert od rynku lokat. Nie należy się jednak w najbliższym czasie spodziewać większych ruchów na tym rynku,a już z pewnością podwyższenia oprocentowania.  Mimo, iż inflacja jest w tym roku o wiele mniejsza niż w poprzednim, a wszystko też wskazuje na to, że w końcu rada polityki pieniężnej obniży również stopy procentowe. Z pewnością jednak nie stanie się tak w pierwszej połowie roku 2010.  Trzeba podkreślić, że najlepiej oprocentowane są lokaty internetowe. Jest to tradycyjny już sposób na lepsze lokaty, dlatego klienci częściej decydują się na lokaty online. Jeżeli spojrzelibyśmy na rankingi kwietniowe to z pewnością zauważymy, że lokaty zakładane poprzez internet są na ich czele.
Ekspert ten ma rację, bowiem rzeczywiście lokaty internetowe są w czubie rankingów kwietniowych. Jakie zajmują pozycje wkrótce to przeanalizujemy. Należy się tylko odnieść do propozycji lukas bank lokaty, ponieważ przedstawiciele tego banku szczególnie polecają swoje depozyty bankowe. Tymczasem lukas bank lokaty ma niekoniecznie atrakcyjne, bowiem najlepsza z nich /kwota lokaty 5000 zł./ zdeponowana w banku na 12 miesięcy zajmuje czwartą pozycję z oprocentowaniem 4,94%. Lokata internetowa lukas na trzy miesiące jest dopiero sklasyfikowana na 22 miejscu i jest oprocentowana na 3,22%, a założona na 6 miesięcy lokata internetowa zajęła dopiero 18 miejsce i jest oprocentowana na 3,81%. Natomiast na siódmej pozycji zameldowały się w lukas bank lokaty internetowe założone na dwa lata i są one oprocentowane na 3,97%. Najwyżej w tym zestawieniu znalazły sie lokaty noble banku, toyoty banku, banku pocztowego, meritum banku getin banku oraz deutsche banku. Najczęściej wymieniane w tych bankach lokaty to lokaty zakładane online, a w kilku przypadkach są to poliso lokaty. Tak czy inaczej nadal do najlepszych lokat bankowych zaliczane są lokaty zakładane przez internet.