Lokaty bez podatku belki

Na początku zajmijmy się wyjaśnieniem frazy- lokaty bez podatku belki. Otóż jest to potoczna nazwa jaka została nadana produktom bankowym jakimi są lokaty jednodniowe. Lokaty jednodniowe pozwalają na ominięcie tytułowego podatku Belki, czyli 19 procentowym podatkiem, jakim nałożony został wszystkim lokatom oprócz naszych tytułowych- lokat jednodniowych.

 

Lokaty bez podatku belki są bardzo ciekawym produktem , które stosunkowo niedawno zyskały tak wielkie zainteresowanie. Główną charakterystyczną cechą jaką posiadają lokaty jednodniowe jest dzienna kapitalizacja odsetek, skąd pochodzi ich nazwa.
Lokaty bez podatku belki powoli wypierają tradycyjne lokaty bankowe. Ich mechanizm działania jest bardzo prosty. Wybrany przez nas bank w której zakładamy ową lokatę jednodniowe odpisuje codziennie odsetki, z racji tego, że jest to stosunkowo mała kwota nie ma potrzeby odprowadzania od dochodu tytułowego podatku belki- 19% podatku.  Obowiązujące w Polsce przepisy głoszą, że podstawa od naliczania zysku z lokaty powinna zostać zaokrąglona do pełnego złotego.. Przykładowo jeśli po okresie dnia oszczędzania lokaty bankowej bank naliczył nam zysk z danej lokaty w wysokości 1, 49 zł, to podatek do lokaty liczy się od  1 zł. Również podatek z zysku jest zaokrąglany , w tym wypadku wyniesie 19 groszy, po zaokrągleniu go w dół wyniesie 0 zł. Należy dokładnie wyliczyć wysokość zakładanych przez nas lokat , tak aby podatek z zysku nie został zaokrąglony w górę.

 

Lokaty jednodniowe- bez podatku belki jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla ciebie jak i twojego banku. Klientom daje czysty zysk a bank nie szkodzi w ten sposób swoim marżom.
Juz od stycznia 2012 roku każdy zysk z lokaty , nawet ten z lokaty jednodniowej będzie opodatkowany, dlatego póki co warto skorzystać z plusów jakie dają nam lokaty bez podatku belki.