Lokaty bankowe porównanie grudzień 2010

Lokaty bankowe w ostatnich tygodniach zeszły tak jakby na drugi plan. Banki walczą przede wszystkim na kredyty gotówkowe (w końcu zbliżają się Święta Bożego Narodzenia!), kredyty samochodowe (koniec z pełnym odliczaniem VAT) oraz ponownie na kredyty mieszkaniowe. Ale depozyty bankowe ciągle są i ciągle lokujemy na nich miliardy złotych. Warto więc zawsze porównać najlepsze lokaty na rynku. Zapraszam więc na lokaty bankowe porównanie na koniec 2010r.!
Antybelki nadal w natarciu
Przez cały 2010 rok bardzo dużą popularnością cieszyły się lokaty jednodniowe (względnie z kapitalizacją jednodniową), które zapewniają uniknięcie podatku belki od zysków kapitałowych. Sprytne połączenie odpowiedniego max poziomu depozytu oraz oprocentowania skutkuje b. niskimi zyskami dziennymi, od których nie trzeba płacić podatku. W ten sposób antybelkowe lokaty praktycznie biły inne oferty na głowę. A w tej całej układance dominowały lokaty Getin Noble Bank oraz Meritum Banku. Banki te potrzebowały pieniędzy na kredyty…
Co tu dużo mówić. Teraz np. najlepsze lokata na 6 miesięcy (załóżmy na kwotę 4 tys. zł), to codzienna lokata Getin Banku z oprocentowaniem 6,25%. A na drugim miejscu? A jakże-Open Finance z lokatą optymalną 6,25%-też lokata jednodniowa.
Lokaty bankowe porównanie lokat rocznych
A co z lokatami rocznymi? Tutaj też panują lokaty jednodniowe. Oczywiście do wybranej kwoty. Bo tarcza antybelkowa przestaje działać zwykle przy kwocie wyższej niż 10-15 tys. zł. Jeśli więc weźmiemy sobie depozyty na 12 miesięcy, na kwotę 5 i 20 tys. zł, to najlepsze lokaty bankowe będą wyglądać jak poniżej.
Lokaty bankowe porównanie lokat rocznych na 5 tys. zł:
1.    Open Finance, Lokata Optymalna, oprocentowanie-6,65%
2.    Getin Bank, Lokata Codzienna, oprocentowanie-6,25%
3.    Meritum Bank, Lokata Internetowa z kapitalizacją dzienną, oprocentowanie-6,46%

Na lokacie rocznej można więc zarobić prawie 7% w skali roku. Jeśli lokujesz np. 5 tys. zł. Jeśli chcesz zainwestować 20 tys. zł to zarobisz mniej.
Lokaty bankowe porównanie lokat rocznych na 20 tys. zł:
1.    AIG Bank, Lokata Direct + Internet, oprocentowanie-5,9%
2.    AIG Bank, Lokata Zysk +, oprocentowanie-5,8%
3.    Toyota Bank, Lokata – stałe oprocentowanie, oprocentowanie-5,3%

Jeśli więc posiadasz większą gotówkę do inwestycji to najpierw sprawdź, czy nie lepiej podzielić ją na mniejsze kwoty i zainwestować w kilka bądź kilkanaście lokat jednodniowych.
Stopy procentowe pójdą w górę
Z racji tego, że jest to ostatnie porównanie lokat bankowych w tym roku, krótka prognoza. W następnym roku RPP będzie podnoście stopy procentowe, więc oprocentowanie lokat pójdzie w góre. Jeśli więc teraz zakładać depozyt bankowy, to na krótki orkes-2-3 miesięcy. Później lokaty będą bardziej atrakcyjne. Kolejny tekst z cyklu lokaty bankowe porównanie, już za miesiąc.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca