Leasing sprzętu FM

Styczeń 21
22:40 2012
Oceń ten artykuł

W leasing można wziąć prawie każdy sprzęt. Niezależnie od tego jaką branża się zajmujemy, zarówno firmy leasingowe jak również banki oferują finansowanie kupna prawie każdego przedmiotu.

Jak więc wybrać dobry leasing? Bardziej opłaca się ten z banku czy z firmy wyspecjalizowanej w tym zakresie? Zazwyczaj jakość leasingu nie zależy od tego z kim i jaką umowę podpisuje jednak od sprzętu jaki bierzemy w dzierżawę.
Słowo leasing pochodzi od angielskiego słowa lease, który w tłumaczeniu oznacza najem lub dzierżawę. Oba te słowa w języku angielskim oznaczają taką samą czynność. A więc gdy podpisuje umowę leasingowe wypożyczamy sprzęt, który traktujemy jak swoją własność i w pełni z niego korzystamy. W zamian za to musimy płacić leasingodawcy określone raty. Poza zakończeniu umowy i zapłaceniu wszystkich rat leasingobiorca może stać się właścicielem przedmiotu. Wszystko zależy od tego jaką umowę leasingową zawarliśmy. Do wyboru mamy leasing finansowy jak również leasing operacyjny. Ponadto leasing dzieli się jeszcze pod względem osób uczestnictwa w transakcji. Wyróżniamy leasing bezpośredni, gdzie umowy leasingowa zawarta jest jedynie pomiędzy osobą wynajmującą przedmiot i samym leasingobiorca. Istnieje również leasing pośredni gdzie pomiędzy leasingobiorca, a leasingodawcą uczestniczy wyspecjalizowany pośrednik leasingowy.

Leasing FM

Jedną z firm leasingowym jest firma FM Leasing. Jest to firma, która świadczy usługi w zakresie dzierżawy każdego sprzętu. Począwszy od maszyn budowanych skończywszy na sprzęcie medycznym czy biurowym. Dostępny jest również leasing samochodowy czy wszelkich pojazdów służących do dobrego rozwoju firmy. Wyróżniamy również leasing zwrotny, który służy do wynajmu nieruchomości. Gdzie leasingodawca oddaje do użytku swoja własną nieruchomość.