Leasing leasingowi nie równy

Zastanawiasz się nad kupnem maszyny do swojej fabryki lub samochodu dla swojego pracownika? Sprawdź, jak najlepiej taki wydatek sfinansować. Może zaciągnąć kredyt dla firmy, kredyt samochodowy (na zakup auta), kredyt obrotowy względnie inwestycyjny, wydać gotówkę lub po prostu wziąć leasing. Która forma jest najkorzystniejsza? Sprawdź.

Kredyt na samochód
Stosunkowo najłatwiej sfinansować zakup samochodu lub całej floty samochodowej. Dla osób prowadzących działalność lub firm najlepszą formą jest leasing, który daje wiele korzyści. Leasing samochodowy sprawia, że nie pozbywasz się gotówki, masz amortyzację kosztów oraz korzyści podatkowe. Dostęp do ofert leasingowych jest bardzo szeroki. Firmy specjalizujące się w takim typie finansowania dostępne są praktycznie w każdym mieście. Do tego dochodzą pośrednicy finansowi, którzy oprócz kredytów hipotecznych, czy gotówkowych sprzedają również leasing.

A co z maszynami?
Zakup komputera, maszyny również możesz sfinansować z pomocą leasingu. Właściwie oferta jest podobna do leasingu samochodowego. W obu przypadkach możesz, ale nie zawsze musisz wnieść wkład własny (wpłata początkowa). Poza tym raty leasingowe możesz rozłożyć na kilka lat. Jeśli kwota leasingu nie jest zbyt duża, to procedura uzyskania go jest również prosta. Firma leasingowa nie potrzebuje zwykle w takim przypadku twoich dokumentów finansowych ani zaświadczenia z ZUS oraz US o niezaleganiu z opłatami.
Alternatywą dla tej formy sfinansowania inwestycji są kredyty bankowe: obrotowy, inwestycyjny. Ale ich otrzymanie może wiązać się z szeregiem dokumentów jakie będziesz musiał dostarczyć do banku. Dokumenty finansowe, zaświadczenia z urzędów oraz biznes plan. Wbrew pozorom ten ostatni dokument nie jest najłatwiejszą częścią całej operacji. Banki dokładnie prześwietlają tego typu inwestycje i sprawdzają, czy projekt ma ręce i nogi. Zakup maszyny ma po prostu przynieść konkretne korzyści dla klienta. A ten ma sumiennie spłacać raty kredytu.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca