Leasing konsumencki

Na ustawę leasingu konsumenckiego czekamy już od dłuższego czasu i wprowadzenie jej w życie jakoś stale jest odkładane. Prawdopodobnie wejdzie w życie na jesieni tego roku, ale jest nadzieja, że odbędzie się to wcześniej. Zgodnie z projektem ustawy leasing konsumencki zastąpić ma tani kredyt bankowy, o który zresztą jest teraz tak trudno. Taki leasing nie będzie miał skutków podatkowych dla osoby, które zdecyduje się na leasing konsumencki. Pamiętajmy też, że jest to leasing skierowany do osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Wprawdzie jest to leasing obejmujący rynek ruchomości, ale przede wszystkim można potraktować go jako przede wszystkim leasing samochodowy. Dlaczego leasing samochodowy w tym konkretnym przypadku jest lepszy od taniego kredytu samochodowego? Przede wszystkim dlatego, że tanie kredyty samochodowe nie istnieją, trudno je także otrzymać no i jeżeli auto ulegnie awarii wówczas koszty naprawy ponosi firma leasingowa. Wadą jest natomiast fakt, że leasingodawca nie jest właścicielem auta, chociaż po wygaśnięciu umowy może auto odkupić. Wszystko zależy od konstrukcji takiej umowy.
– Tymczasem oferta zakupu aut jest szeroka, bogata i dostępna nawet na dla  niekoniecznie grubych portfeli. Problem tylko w tym czy decydujemy się na kredyt czy leasing samochodowy, ponieważ taka możliwość po wejściu ustawy o leasingu konsumenckim zaistnieje. Kredyty jak wiadomo są drogie, a poza tym trudno dostępne. Pozostaje więc leasing samochodowy, który dla konsumentów jest bardziej atrakcyjny z wielu przyczyn. Prawdopodobnie też zaistnieje również możliwość leasingu konsumenckiego odnawialnego. Przy leasingu odnawialnym wpłacamy jedynie niewielką część wartości auta i spokojnie spłacamy miesięczne raty. Poz zakończeniu umowy samochód po prostu oddajemy firmie leasingowej i bierzemy nowy. W tym przypadku leasing samochodu jest dobrym rozwiązaniem, bowiem nie musimy się martwić o odsprzedaż auta i jego wartość końcową. Poza tym w przypadku leasingu  odnawialnego raty miesięczne są o wiele niższe od rat kredytu bankowego i co najważniejsze zawsze jeździmy nowym autem – stwierdził jeden z leasingobiorców
Jak jednak leasing konsumencki zafunkcjonuje na rynku i czy się przyjmie przekonamy się dopiero po wejściu w życie ustawy. Miejmy nadzieję, że będzie to korzystne rozwiązanie.

.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca