Kupujemy klimatyzowane auto na kredyt

Kwiecień 22
16:06 2016
Oceń ten artykuł

Kupując samochód, warto wybrać lepszy model, który posłuży nam przez wiele lat. Elektryczne lusterka, klimatyzacja czy asystent parkowania potrafią mocno wywindować cenę auta, dlatego tym ważniejsze staje się znalezienie taniego kredytu na potrzeby sfinansowania zakupu upatrzonego pojazdu.

W progi którego banku warto zawitać, decydując się na skredytowanie nowego auta o wartości 60 tys. zł? Wszystko zależy od rodzaju nabywanego pojazdu. Jak wynika z danych udostępnianych na portalu www.autoa.pl, jeśli będzie to samochód marki Skoda, uwagę zwrócić warto na ofertę Volkswagen Banku, który przygotował specjalne warunki spłaty dla osób decydujących się na jeden z modeli tego Skody. Przy kwocie kredytu 60 tys. zł i 5-letnim okresie spłaty rata kredytu wyniesie zaledwie 1160 zł (oprocentowanie nominalne 3,99 proc., prowizja 5 proc.). Trzeba przyznać – propozycja warta rozpatrzenia.

Jeśli planujemy zakup pojazdu z innej stajni, kilka godnych polecenia ofert znajdziemy w mBanku. W zależności od tego, czy wniosek kredytowy złożymy online, czy wybierzemy standardową obsługę kredytową – podczas osobistego spotkania z doradcą, a także w zależności od tego, czy zdecydujemy się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, czy też nie, bank zaproponuje nieco różniące się wersje kredytu samochodowego. Prowizja za udzielenie finansowania wyniesie 1 bądź 3 proc., a oprocentowanie nominalne zawrze się w przedziale 5,74-6,74 proc. Dla ustalonej wcześniej kwoty kredytu rata będzie się kształtować na poziomie 1165-1209 zł.

1218 zł miesięcznie płacić tymczasem będą klienci korzystający z usług Santander Consumer Banku lub Volkswagen Banku (tym razem w przypadku oferty standardowej, dostępnej dla pozostałych – poza Skodą – rodzajów aut). Mimo że rata w obu bankach ostatecznie będzie taka sama, wysokość prowizji i marży będzie się różnić – Santander Consumer Bank zaproponuje wnioskodawcy 2-procentową prowizję przy oprocentowaniu nominalnym 7,19 proc., a Volkswagen Bank zażąda prowizji w wysokości 5 proc. przy oprocentowaniu nominalnym równym 5,99 proc.