Kredyt dla osób pracujących na pół etatu

Kredyt dla osób pracujących na pół etatu
01 września
00:38 2017
()

Czy osoba pracująca na pół etatu dostanie kredyt? Kredyt wiąże się z wieloma formalnościami wymaganymi przez banki: należy wypełnić wniosek, przedstawić zaświadczenie o dochodach. Na podstawie dostarczonych dokumentów instytucja finansowa dokonuje weryfikacji zdolności kredytowej klienta i podejmuje decyzje o udzieleniu pożyczki. Czy osoba zatrudniona na pół etatu dostanie kredyt w banku?

Każdy bank przed udzieleniem kredytu wymaga od potencjalnego kredytobiorcy potwierdzenia zatrudnienia i osiąganego dochodu. Jest to warunek niezbędny do otrzymania jakiejkolwiek pożyczki w banku.

Kredyt a forma zatrudnienia

Największe szanse na kredyt w banku mają osoby zatrudnione na pełne etat i na czas nieokreślony. Jest to grupa uważana przez banki za najbardziej wiarygodnych kredytobiorców. Stały dochód i długotrwale zatrudnienie sprawiają, że według banku ryzyko niespłacenia zobowiązania przez takich klientów jest minimalne.

W gorszej sytuacji znajdują się kredytobiorcy zatrudnieni na umowę zlecenie lub o dzieło, umowę na pół etatu a także pracownicy posiadający niepełny etat. W przypadku takich klientów banki stosują bardziej restrykcyjne wymagania. Osoby zatrudnione na umowę o dzieło lub zlecenie, by dostać kredyt, muszą przedstawić w banku umowy z ostatnich 12 miesięcy i wyciągi z rachunku jako potwierdzenie wpływu dochodów.

Pożyczanie na pół etatu

Osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze,np. umowa na pół etatu, są w niedogodnej sytuacji, gdy jednocześnie otrzymują niskie dochody. Klienci, którzy posiadają umowę na pół etatu, ale dużo zarabiają, mają większe szanse na kredyt gotówkowy. W przypadku, gdy zarobki pracownika zatrudnionego w niepełnym wymiarze są niższe niż 1000 zł, jego szanse na kredyt są dużo mniejsze. W takiej sytuacji wszystko zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta, dokonanej przez bank. Przy zatrudnieniu na niepełny okres raczej nie można liczyć na kredyt hipoteczny.

Gdy klient zarabia około 800 zł miesięcznie, wtedy w banku nikt mu nie udzieli pożyczki wyższej niż 1000 zł, z 6-miesięcznym okresem spłaty. Krótszy okres kredytowania nie wchodzi w rachubę, ponieważ rata nie może przekroczyć zarobków z umowy na pół etatu lub innej, na niepełny wymiar pracy. Przy dłuższym okresie kredytowania, np. 12 miesięcy, zakładając, że klient posiada umowę o pracę na taki okres, niektóre banki udzieliłyby pożyczki w kwocie 2000 zł.  Osoby zatrudnione na pół etatu, przy niewielkich dochodach maja szansę skorzystać z zakupów ratalnych lub pożyczek na oświadczenie, ponieważ tam weryfikacja nie jest tak bardzo skrupulatna. Ostateczny wyjściem dla pracowników pracujących na pół etatu, lub w innym niepełnym wymiarze, może być skorzystanie z pożyczki w instytucji pozabankowej.

Lecz to należy dobrze rozważyć, czy będzie nas stać na spłatę pożyczki z instytucji pozabankowej, aby nie wpaść w kłopoty finansowe. Proszę pamiętać o tym że RRSO pożyczek z instytucji pozabankowych jest bardzo, bardzo duże.

Proszę zwróćcie uwagę, na zaprezentowane celowo, pożyczki z instytucji pozabankowych.
Ich RRSO wynosi od 260% do 1974%, co jest praktycznie 100 razy większe niż w bankach.

Zalecamy starać się o pożyczki wyłącznie z instytucji bankowych, których RRSO nie przekracza 20%.

Polecamy usługi Banku Polskiego PKO. Poniżej link do oferty której RRSO wynosi 12,63% .

 


Poniższa tabela przedstawia oferty pożyczek z instytucji pozabankowych na dzień 29.07.2019r
wysokie oprocentowanie pożyczek pozabankowych

 

Oceń ten post.

Kliknij na gwiazdkę aby dodć swoj ocenę.

Średnia ocena: / 5. Liczba głosów:

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.