Kalkulator zdolności kredytowej czyli oblicz możliwości finansowe

Kalkulator zdolności kredytowej czyli oblicz możliwości finansowe
Październik 21
22:39 2013

Jak sprawdzić własną zdolność kredytową? Takie pytanie zadaje sobie nie jeden kredytobiorca, który nosi się z zamiarem zaciągnięcia zadłużenia, na którego koszty będą wpływały indywidualne możliwości finansowe kredytobiorcy.

W sieci istnieje wiele narzędzi, dzięki, którym wybór najlepszej oferty zadłużenia jest o wiele łatwiejszy, warto więc zaznaczyć, że poza kalkulatorami sprawdzającymi raty kredytów znajdziemy również kalkulator zdolności kredytowej.

Kalkulator obliczający zdolność kredytową kredytobiorcy oczywiście jest jedynie hipotetyczny bowiem banki same ustalają warunki na podstawie, których sprawdzają zdolność kredytową kredytobiorcy. Podstawowe narzędzie sprawdzające nasze możliwości finansowe, przede wszystkim zapyta kredytobiorce o wysokość miesięcznego wynagrodzenia oraz charakter zajmowanego stanowiska w pracy, jest to praca fizyczna, czy biura i czy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę czy tak zwaną umowę śmieciową.

Na zdolność kredytową wpływa również historia kredytów, czyli poprzednio spłacane zadłużenia, jeśli posiadaliśmy już jakiś kredyt, który spłacaliśmy systematycznie, poprzedni bank nie miał do nas żadnych zastrzeżeń , wówczas taka historia kredytu również pozytywnie wpłynie na naszą zdolność kredytową.

Kalkulator zdolności kredytowej a kalkulator rat.
Kalkulator zdolności kredytowej może również sprawdzić czy interesująca nas suma zadłużenia, mieści się w granicach naszych możliwości finansowych. Warto również zaznaczyć, że na niektórych oficjalnych stornach banków dostępne są kalkulatory, które jednocześnie sprawdzają zdolność kredytową kredytobiorcy jak również raty kredytu, którym jest zainteresowany. Jeśli kredytobiorca nie posiada zdolności kredytowej,wówczas widnieje informacja o jej braku, narzędzie nie policzy nawet rat zadłużenia.

Centrumkredyt poleca