kredyty dla zadłużonych

Styczeń 08
21:21 2012
Oceń ten artykuł

Kredyty dla zadłużonych to dla wielu osób jedyny sposób aby stanąć na nogi. Ale czy na pewno? Niektóre instytucje finansowe wykorzystują ten fakt i oferują jedynie pozornie tani kredyt.

Kredyty dla założonych z reguły nie oferują banki ale instytucje, które są wyspecjalizowane wyłącznie w tym zakresie. Nie mniej jednak również w banku możemy znaleźć produkt, który może pomocz spłaceniu zadłużeń.
Kredyty konsolidacyjny to produkt, który spłaca wszystkie poprzednie zadłużenie kredytobiorcy. Skierowany jest do osób, które raczej niezbyt bardzo zalegają z ratami, a męczy ich wykonywanie wielu przelewów. Nie mniej jednak kredyt konsolidacyjne może być bardziej opłacalny ponieważ po zsumowaniu wszystkich rat w jedna i korzystnym oprocentowaniu możemy płacić o wiele mniejszą ratę niż dotychczas.
Kredyty dla zadłużonych to również pożyczki społecznościowe. Produkt ten nie ma nic wspólnego z bankiem. Istnieją firmy, które zajmują się udzielaniem pożyczkę od osób prywatnych. Polega to na tym, że jedna osoba, pożyczka pieniądze od kilku jednocześnie. Gdy zaczyna je spłacać pożyczkodawcy zarabiają n tym jak na lokatach. Ryzyko inwestycji jest zminimalizowane poprzez pożyczanie jednorazowo małej umyj pieniędzy.
Kredyty dla zadłużonych dostępny jest również jako kredyt bez BIK czyli bez sprawdzania kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredowej. Osoby zadłużone, które kilkakrotnie dostały odmowę kredytu w normalnych bankach najczęściej decydują się na kredyt bez BIK. Udzielany jest poprzez specjalne instytucje finansowe, trudniące się wyłącznie w tym zakresie. Należy jednak pamiętać, że zwykle takie pożyczki są bardzo wysoko oprocentowanie i można jedynie pogorszyć sobie sytuacje popadając w jeszcze większe zadłużenie. Kredyty dla zadłużonych to kredyty, które nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem.