Kredyty bez BIK

Luty 27
23:18 2012
Oceń ten artykuł

Wiele osób z pewnością znalazło się kiedyś w sytuacji, w której zabrakło gotówki na bieżące wydatki i potrzeby. Z pewnością spora część z tych ludzi nie mogła też udać się w takiej sytuacji po kredyt do banku. Powodem takiego stanu rzeczy może być negatywna historia w Biurze Informacji Kredytowej, która została zbudowana przez opóźnienia lub brak spłat wcześniejszych kredytów. Niestety konsekwencje opóźnień ciągnął się przez długie lata i w tym czasie na kredyt w banku nie mamy co liczyć. Czy warto jednak udać się w takim wypadku do firm, które oferują kredyty bez BIK?
No cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Z jednej strony można zrozumieć sytuację, w której ktoś ma nóż na gardle i albo zdobędzie szybko pieniądze albo zostanie bez środków do życia i z rodziną na utrzymaniu. Sytuacja jest trudna, ale kredyty bez BIK można wziąć tylko w wypadku, jeśli mamy pracę, a zwyczajnie czekamy na pensję, która wpłynie za tydzień lub dwa. Oddamy, co prawda kredyt z dużym procentem, ale jednak oddamy. W żadnym wypadku nie należy wchodzić w takie zobowiązania w przypadku, gdy nie mamy pracy lub jakichkolwiek perspektyw na szybkie jej zdobycie. Otóż kredyt bez BIK może wtedy dobić finansowo i sprawić, że osoba, która go wzięła już nigdy nie stanie na nogi z finansami. A przynajmniej nie zrobi tego samodzielnie. Kredyt bez BIK będzie tak oprocentowany i obłożony karnymi odsetkami za spóźnienia, że każda zwłoka w racie będzie skutkować rosnącym długiem. W dodatku tempo wzrostu może stać się nieograniczone i sprawić, że zamiast ratunku, sami zaciśniemy pętlę na swojej szyi.
Jeżeli ktoś naprawdę zamierza wziąć kredyt, a nie ma możliwości zrobienia tego przez bank, to lepiej jest spróbować pożyczyć od kogoś z rodziny lub przyjaciół. Kredyty bez BIK powinien być ostatecznością i to tylko w wypadku, jeśli mamy jakiekolwiek perspektywy na spłatę rat. Nie można łudzić się, że ktoś jest na tyle dobroduszny, że pożyczy nam pieniądze na normalnych warunkach wiedząc, że nie pożyczy nam ich bank.