Kredyt w euro Deutsche Banku

Luty 29
22:01 2012
Oceń ten artykuł

Euro za pasem. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o mistrzostwa w piłce nożnej. Mowa o kredycie w euro, który wraca powoli do ofert niektórych banków. Zniknął z niego około pół roku wcześniej, gdy na giełdach ceny walut poszły mocno w górę, a ludzie związani kredytami czuli zaciskającą się na szyi pętlę. Dziś jest inaczej. Kredyt w euro jest znów możliwy, ale pozwolić sobie na niego mogą jedynie nieliczni.
Jeśli chodzi o kredyt w euro Deutsche Banku, to oprocentowanie nominalne tego kredytu wynosi 3,72%. Marża ze strony banku wynosi 2,8%, a WIBOR 0,92%. Jeśli chodzi o prowizję, to w ramach oferty promocyjnej bank nie pobiera prowizji od udzielonego kredytu. Oferta obowiązuje kredyty w EUR w kwocie min. 100 tys. złotych lub równowartości tej kwoty w EUR. Uzyskanie promocyjnej wysokości prowizji skutkuje podwyższeniem marży kredytu w stosunku do marży standardowej obowiązującej w banku dla kredytów mieszkaniowych, określonej dla danego przypadku o 0,2 pkt procentowego.
Polisa na życie nie jest wymagana przez Deutsche Bank, jednak można wykupić ją dodatkowo. Koszt jest doliczany do marży kredytu i wynosi odpowiednio:

– 0,6% w skali roku – dla pakietu składającego się z ubezpieczenia spłaty rat kredytu na wypadek hospitalizacji oraz ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych,
– 0,14% w skali roku – dla ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych,
– 0,025 % miesięcznie od kwoty udzielonego kredytu- ubezpieczenie od utraty pracy (TU Europa),
Minusem oferty jest fakt, że tylko gospodarstwo domowe o dochodzie przewyższającym 4 tys. zł netto może dostać kredyt w euro. Standardowo bank wymaga 20-proc. wkładu własnego, ale jeżeli kredytobiorca wykupi ubezpieczenie może dostać kredyt na 100%. O kredyt w euro w Deutsche Banku nie jest więc wcale tak łatwo, jednak klienci o wyższych dochodach, do których Deutsche kieruje swoją ofertę, z pewnością nie będą mieli problemów z otrzymaniem takiego kredytu.