Kredyt studencki

Jesteś studentem, bądź chcesz nim być w niedługim czasie, lecz nie masz na to odpowiedniej ilości gotówki? Nie masz stałej pracy więc żaden bank nie przychyli się do twojego starania o kredyt gotówkowy? Powstało coś w takim razie idealnie dla Ciebie, a szczegółowiej mówiąc- kredyt studencki.

Kredyt studencki jest to kredyt preferencyjny, powstały z myślą o biednych ,polskich studentach – potencjalnych przyszłych klientach banków. Może go otrzymać każdy student, niezależnie od tego czy studiuje na uczelni państwowej czy prywatnej. Nie istotny jest tez fakt, czy studia są wieczorowe, dzienne, czy zaoczne. Ważne w tym przypadku jest posiadanie statusu studenta. Dla jednych jest to szansa na studiowanie wymarzonego kierunku, dla innych jest to świetny początek zgromadzenia zasobów finansowych. Dla tej drugiej, przedsiębiorczo nastawionej grupy jest to korzystna forma , sprzyjająca zainwestowaniu pieniędzy, gdyż kredyt sam się spłaci i zostanie nam dodatkowa suma pieniędzy , nawet jeśli pieniądze odłożylibyśmy na zwykłą lokatę bankową.

Kredyt studencki jest bardzo korzystny. Spłatę kredytu mamy możliwość dokonać nawet po upływie 2 lat od ukończenia studiów. Państwo dodatkowo spłaca nam wszystkie odsetki do czasu ukończenia przez nas studiów oraz w okresie dwóch lat karencji(dwa kolejne lata po ukończeniu studiów). Oprocentowanie , podczas spłaty kredytu wynosi połowę stopy redyskontowej NBP, co sprawia, że jest najmniejsze spośród innych kredytów. Jakikolwiek kredyt komercyjny, czy to kredyt samochodowy, czy tez kredyt mieszkaniowy nie zapewni nam tak niskiego oprocentowania.
Podobnie jak w przypadku zwykłych pożyczek czy tez kredytów bank wymaga od nas zabezpieczenia . Zabezpieczenia te mogą mieć postać poręczenia w formie weksla, podpis żyrantów lub poręczenia Banku Gospodarstwa Krajowego.
Kredyt studencki to doskonały pierwszy krok w dążeniu do niezależności finansowej.