Kredyt przez internet

Listopad 07
22:53 2011
Oceń ten artykuł

Kredyty stały się dla wielu osób sposobem na życie. Jest to bowiem łatwy dostęp do nadprogramowej gotówki. W obliczu niekorzystnej kondycji gospodarczej kraju Komisja Nadzoru Finansowego ogranicza jednak dostęp do zewnętrznego finansowania. Mimo to w internecie coraz więcej jest ofert pożyczek „tanich, dostępnych od zaraz, przez internet”. Czy jest to korzystne rozwiązanie dla konsumenta?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Zepsuł Ci się samochód a nie stać Cię na jego naprawę? Wiele osób w obliczu takiej potrzeby sięga po pomoc do instytucji finansujących. I nie ma w tym nic złego. Dzięki kredytom bankowym gros z nas może sobie pozwolić na własne mieszkanie bądź środek lokomocji. Istota kredytu wiąże się natomiast z szeregiem formalności tzw”papierologii” oraz dodatkowymi opłatami jakie klient ponosi w związku z udzielaną pożyczką. Przed podpisaniem umowy warto więc głęboko przekalkulować słuszność swojej decyzji.

Kredyt przez internet

Wprost proporcjonalnie do rozwoju internetu ewoluują różnego rodzaju usługi świadczone drogą on-line. Taki proceder nie ominął sektora bankowego, bowiem w internecie coraz częściej możemy natknąć się na propozycję kredytu przez internet. Jeżeli kwestia to dotyczy banku komercyjnego to jest to jedynie wabik na co wrażliwszych i skłonnych do szybkich decyzji klientów. W tym przypadku Kredyt prze internet ogranicza się jedynie do wysłania wniosku o kredyt. Cała reszta formalności musi być dopełniona w bankowym oddziale. Inną kategorią owych pożyczek są instytucje poza bankowe. W tym przypadku mamy do czynienia z klasycznym udzielaniem finansowania z konta na konto. Jak powszechnie wiadomo nie jest to korzystne rozwiązanie ze względu na horrendalne koszty jakie wiążą się z parabankami. Innym rodzaje kredytów przez internet są pożyczki społecznościowe tzw. social leading. Powstaje coraz więcej portali, które świadczą tego typu usługi.