Kredyt konsolidacyjny

Luty 21
14:41 2012
Kredyt konsolidacyjny
5 (100%) 1 vote

Dzisiejszy świat funduje nam życie na kredyt. Każdy sprzęt RTV czy AGD, mieszkanie, samochód, wakacje czy większe zakupy możemy rozłożyć sobie na raty. Jeżeli nie stać nas na kupowanie za gotówkę, a mamy duże potrzeby to prędzej czy później zaciągniemy jakieś kredyty. I wtedy okazać się może, że na spłacanie rat nie jest nas wcale stać, bo zsumowane razem dają nam kwotę, której najzwyczajniej miesięcznie odłożyć nie możemy. Na ratunek w tej sytuacji przychodzi kredyt konsolidacyjny.

Wiele osób nie miało z nimi styczności i zapewne nie chciałoby mieć. I nie ma się co dziwić, bo oznaczałoby to po prostu, że nie stać nas na spłatę dotychczasowych zadłużeń. Ale kredyt konsolidacyjny nie jest wcale taki straszny. Jeżeli już dojdzie do tego, że na swe barki weźmiemy za dużo zobowiązań finansowych, to kredyt konsolidacyjny nam pomoże. Wszystkie nasze kredyty złączą się w jeden, o oprocentowaniu być może nawet korzystniejszym, niż te które mieliśmy. Nasze kredyty zostaną spłacone tym jednym, a wysokość jego raty ustalona zostanie w ten sposób, abyśmy byli w stanie go spłacić. Co faktycznie oznacza, że zadłużenie się nie zmniejszy, mało tego, ono się prawdopodobnie zwiększy, ale za to rozłożenie na dłuższy czas sprawi, że rata miesięczna będzie niższa. Tym samym nie będziemy mieli już problemów tego typu, że każdy ostatni grosz z naszej miesięcznej wypłaty będzie zagospodarowany i przeznaczony na kredyty.

Kredyt konsolidacyjny może się więc okazać bardzo pomocny. W dodatku nie będziemy musieli pamiętać o trzech lub pięciu różnych ratach, tylko o jednej, co też może mieć wpływ na poczucie wygody i zrzuci nam niewielki, ale zawsze ciężar z barków. Zwłaszcza, jeśli nie korzysta się z przelewów internetowych i z każdą opłatą musimy udać się do okienka bankowego lub na pocztę.