Kredyt bez formalności

Luty 29
15:41 2012
Oceń ten artykuł

Formalności większość z nas przyprawiają o zawroty głowy. W urzędach musimy przewrócić stosy papierów, które swoją drogą i tak później zazwyczaj „wklepywane” są do systemu. Podobnie w nowym miejscu pracy, czy jeśli prowadzimy swoje przedsiębiorstwo. Nie inaczej jest też w bankach. Bywają placówki, które za żadne skarby nie chcą pozwolić nowym klientom na kredyt bez formalności. Zawsze trzeba donieść jakiś papierek, który ma świadczyć o naszym zatrudnieniu i zarobkach.
Na szczęście nie wszystkie banki stosują takie metody wobec nowych klientów. W niektórych bankach można wziąć kredyt bez formalności do pewnych kwot. Na przykład w PKO BP można postarać się o 30 000zł, jeśli jesteśmy nowym klientem, który nie posiada żadnego produktu we wspomnianym banku. Jeżeli osoba ta pozostaje w stałym związku małżeńskim, to kredyt bez formalności i bez wiedzy współmałżonka może tu dostać do 15 000zł.
Getin Bank z kolei bez zaświadczeń udzieli kredytu osobom, które ukończyły 25 lat oraz posiadają obywatelstwo polskie. Potrzebne będą jedynie dwa dokumenty ze zdjęciem, na przykład prawo jazdy i dowód osobisty.
W ING Banku Śląskim bez dodatkowego zabezpieczenia można wziąć kredyt do 50 000zł. Bez zgody współmałżonka kredyt bez formalności bank udzieli do kwoty 15 000zł, czyli podobnie jak PKO BP.
Łatwiej o kredyt bez formalności będzie z pewnością w przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami rachunku osobistego w banku, w którym ubiegamy się o kredyt. Zwłaszcza jeśli na wspomniane konto wpływa nasze wynagrodzenie. Wówczas bank widzi wyraźnie, jakie mamy dochody i że są one stałe, dlatego pieniądze pożyczy nam bez większego problemu. Przeszkodę w tym wypadku mogą stanowić jedynie negatywne wpisy w BIK-u. Jeśli jednak Biuro Informacji Kredytowej nie ma na nas haka, to kredyt powinien być tylko czystą formalnością.