Kredyt Bank i jego konto

Luty 21
16:13 2012
Oceń ten artykuł

Jeżeli mamy nadwyżki finansowe to często zastanawiamy się jak najlepiej byłoby je ulokować. Ale ulokować tak, by w przyszłości procentowały. Ci co nie mają takiej gotówki nie mają też takiego dylematu i najczęściej albo trzymają pieniądze w domu, albo na zwykłych kontach bankowych.

Z reguły konta takie nie są oprocentowane i jest to ich bardzo duży minus. Pamiętać jednak należy, że coraz więcej banków zaczyna już je oprocentowywać i to całkiem przyzwoicie, aby się o tym dowiedzieć trzeba przejrzeć porównanie kont bankowych. Najczęściej z kont osobistych korzystają klienci, którzy nadwyżek finansowych raczej nie mają i częściej korzystają z debetów i kredytów odnawialnych niż kasę odkładają. Dla tych, którzy mają pieniądze banki proponują konta oszczędnościowe, zupełnie już przyzwoicie oprocentowane, albo lokaty bankowe, których oprocentowanie może nie jest już tak atrakcyjne jak jeszcze do niedawna, ale ciekawy depozyt można jeszcze na tym rynku znaleźć. Propozycji jest sporo, dlatego tak trudno zdecydować się na najkorzystniejszą dla siebie ofertę. Czasami wystarczy porównanie kont bankowych, czy też lokat do wybrania dla siebie najlepszej propozycji, a czasami trzeba dokładniejszych analiz. Najczęściej jednak, przy wyborze konta wystarczy porównanie kont bankowych. Poza tym, jak niektórzy twierdzą, ani z bankami ani z ich kontami klient ślubu nie bierze i jeżeli tylko zdecyduje się na zmianę banku oraz konta, może to bez problemów zrobić. Przynajmniej tak mówią doradcy finansowi oraz przepisy, ale niestety w praktyce nie jest już tak łatwo pożegnać się z bankiem.

Jeżeli mamy nadwyżki finansowe to najprościej założyć w banku konto oszczędnościowe. Po co trzymać w pieniądze w domu, skoro mogą procentować na kontach. Jeżeli ktoś nie chce przetrzymywać gotówki na koncie może założyć lokatę. Przecież na lokacie bankowej nic się nie traci, a zawsze może jakieś pieniądze zyskać. Wprawdzie oprocentowanie lokat nie jest już tak atrakcyjne jak jeszcze dwa czy trzy lata temu, ale na depozytach bankowych można jeszcze zarobić.

Problem tylko w tym jakiemu bankowi zaufać i jakie konto wybrać i czy rzeczywiście wystarczy tylko porównanie banków?

Tymczasem ostatnie porównanie kont bankowych wskazuje, że najlepsze konta mają takie banki jak: kredyt bank, boś oraz polbank, nie najgorsze oferty mają również nordea bank, deutsche bank oraz alior bank. T przynajmniej wynika z serwisu finansowego jednego z portali. Czy kierował się serwis w swojej analizie kont bankowych? Właściwie trzema najgłówniejszymi parametrami: kosztami prowadzenia i obsługi konta, dostępem do konta i środków na nim zgromadzonych oraz obsługą klienta. Wbrew pozorom ten ostatni czynnik jest bardzo ważny i niestety niedoceniany przez wiele banków.

Z ostatnich badań kontrolnych banków działających na terenie naszego kraju wynika, że właśnie obsługa klienta najbardziej kuleje.