Konto z lwem

Mówiąc o produktach i usługach bankowych należy jednoznacznie stwierdzić, że konta bankowe na zajmują niezwykle ważną pozycję na rynku bankowym. Z uwagi chociażby na zainteresowanie klientów indywidualnych oraz stale zwiększającą się obsługę firm. Jeszcze do niedawna wydawało się, że sytuacja polskich przedsiębiorstw stabilizuje się. wstrzymano zwolnienia, planowano nawet na początku 2010 roku wzrost wynagrodzeń. – wszystko pozostało w sferze planów. O ile jednak banki niezbyt przychylnym okiem patrzą na firmy ustawiające się w kolejce po kredyty, o tyle przyjmują z otwartymi ramionami przedsiębiorców, którzy chcą założyć konta dla swoich firm. I mimo, że wiele przedsiębiorstw upada, na ich miejsce powstają nowe. Coraz więcej osób decyduje się na podjęcie własnej działalności gospodarczej, ponieważ na rynku pracy nie ma dla nich żadnych perspektyw. Dlatego decydują się na własny biznes, nawet nie mając pewności czy wypali.
– Podstawą zarejestrowania własnego biznesu jest założenie konta bankowego. Działalność gospodarcza nie zostanie zarejestrowana jeżeli przyszły przedsiębiorca nie założy konta w banku. Wachlarz bankowych propozycji póki co jest nadal szeroki i w miarę atrakcyjny. Największym powodzeniem cieszą się banki internetowe i ich e-konta. Według miesięcznika Forbes od jakiegoś czasu najlepszą ofertę dla małych i średnich firm ma mbank. Dlatego o konta firmowe najlepiej starać się w tym banku, chociaż dobrze jest również sprawdzić oferty w innych bankach. Szczególnie interesująca wydaje się propozycje ING Banku Śląskiego i jego konto firmowe z Lwem, zakładane poprzez system bankowości elektronicznej. Konto z  Lwem, jak można doczytać się w ofercie, jest kontem przeznaczonym dla małych firm. Konto takie można założyć nie wychodząc z domu, czyli przez internet. System prowadzenia rozliczeń odbywa się w podobny sposób jak w bankach typowo internetowych. Do szczegółów odsyłamy wszystkich zainteresowanych na strony internetowe ING, bądź do placówek bankowych – twierdzi znawca tego rynku
Funkcjonowanie kont firmowych w bankach elektronicznych podobne jest do zwykłych kont osobistych. Może tylko z tą różnicą, że przy kontach osobistych, na przykład mbank  nie żąda stałych wpłat, obowiązku utrzymywania minimalnej kwoty, bez opłat za założenie i prowadzenie rachunku. Ale nie wszystkie banki internetowe proponują podobne i na takich warunkach usługi. Na pewno tak jest w mbanku. Oprocentowanie na e-koncie w mbanku odbywa się w oparciu o wysokość oprocentowania na rynku międzybankowym. Tym samym klient może liczyć, że jego pieniądze gromadzone na e-koncie będą oprocentowane korzystniej niż na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych w innych bankach.