Konto młodzieżowe

Listopad 30
21:05 2011
Konto młodzieżowe
5 (100%) 1 vote

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada konto w banku, jest to nie tylko wygoda ale również w wielu przypadkach wymóg naszych pracodawców. Nie mniej jednak rachunek osobisty w banku może założyć również młody człowiek, który nie osiągnął nawet wieku dojrzałości.

Wielu z nas zadaje sobie pytanie po co dziecku konto w banku. Konto młodzieżowe bowiem, może założyć każdy kto ukończył 13 rok życia. Rozpatrzmy argumenty opowiadające się za i przeciw.

Konto młodzieżowe to konto dla osób, które są pomiędzy 13, a 18 rokiem życia. Założenie takiego konta jest bardzo proste. Wystarczy okazać w banku legitymacje szkolną, a oprócz naszego podpisu na umowie musi widnieć podpis rodzina i opiekuna. Do czego więc konto młodzieżowe upoważnia młodych ludzi? A więc nie różni się ono niczym niż tradycje konto osobiste dla osób dorosłych. Młody człowiek tak samo może przeprowadza transakcje, wypłacać gotówkę z bankomatu, czy płacić za zakupy karta. Jedyna różnica jest w opłatach. Konto młodzieżowe bowiem, często ma bardzo niskie opłaty. Banki upodobały sobie młodych ludzi jako przyszłościowych klientów, którzy zadowoleni z usług jednego banku, będą korzystać z i jego innych produktów, takich jak kredyty. Dlatego konto młodzieżowe, bardzo często oferowane jest za zero złotych prowadzenia, zero złotych za przelewy czy wypłaty z bankomatów.
Aby wybrać najlepsze konto młodzieżowe warto jest skorzystać z rankingów klasyfikujących najlepsze oferty. Rankingi te dostępne są w sieci na wielu portalach finansowych. Dzięki nim można wybrać propozycje banku, która spełnia nasze wymagania. Należy zwróci uwagę na aktualność rankingu, jeśli odczytamy informacje z zestawienia sprzed dwóch, trzech miesięcy mogą one być już nieaktualne ponieważ banki lubią często wprowadza lub zmieniać oferty.

Kto z nas, mając lat trzynaście lub piętnaście nie chciał być dorosłym? Swoją drogą chyba większość z nas dziś z kolei wróciłoby do tamtych czasów. Młodzież ma jednak to do siebie, że chce dorastać jak najszybciej i żyć tak, jak żyją dorośli. Pomóc w tym „małym” dorosłym życiu może, a nawet powinno, konto bankowe. W końcu pewnych rzeczy warto jest nauczyć się za młodu, żeby w dorosłym życiu nie mieć większych problemów. Dlatego banki mają w swojej ofercie konto młodzieżowe, dla osób niepełnoletnich, które ukończyły trzynaście lat. Jedno z takich konto może zaproponować bank Toyota.

Konto młodzieżowe w Toyota Bank to minimum opłat. Otwarcie konta, co nie zdziwi chyba nikogo, jest darmowe. Podobnie jak wydanie karty debetowej. Jeśli zaś chodzi o koszty miesięczne utrzymania, to rachunek będzie bezpłatny bez względu na ilość operacji w miesiącu, czy saldo miesięcznych wpływów. Karta debetowa wiąże się z opłatą w wysokości 1 zł za miesiąc. Tutaj nie ma możliwości, by tej opłaty uniknąć. Jeżeli chodzi o bankowość elektroniczną, to konto młodzieżowe Click oferuje całkowicie bezpłatne przelewy i zlecenia stałe. Bez opłat można także dodawać i modyfikować odbiorców zdefiniowanych. Dostęp do sieci bankomatów jest w Toyota Banku rozwiązany dosyć nietypowo. Co prawda wszystkie bankomaty w kraju są dla posiadaczy konta młodzieżowego bezpłatne, ale tylko do trzech wypłat w przeciągu miesiąca. Każda kolejna wypłata będzie skutkować prowizją w wysokości 4,5zł. W przypadku bankomatów zagranicznych prowizja wynosić będzie 3% od pobranej kwoty, jednak nie mniej niż 10zł. Opłata dotyczy również bankomatów krajowych, jeśli wypłata będzie dotyczyć obcej waluty. Karta debetowa w koncie Click jest wyposażona w nowoczesne rozwiązania. Można dokonywać nią bezpiecznych zakupów przez Internet, a technologia Pay Way przyspiesza płatności dokonywane drogą online.

Konto młodzieżowe jest dzisiaj podstawowym produktem jaki znajdziemy w bankowych prospektach. Dzięki temu, że banki zaczęły dostrzegać potencjał w gloryfikowaniu osób młodych, możemy liczyć na pewne profity z tytułu kont dla dzieci czy młodzieży. Nie różnią się one zanadto od swoich poprzedników. Rodzice mogą mieć do nich dostęp jednak nie jest wymóg. Konto młodzieżowe zaczęło być popularne mniej więcej wtedy kiedy banki wprowadziły konta o charakterze internetowym. Dzięki rozszerzeniu działalności na media elektroniczne wiele instytucji finansowych dostrzegło potencjał w najmłodszych użytkownikach. Nie ma się co dziwić. Młode osoby stanowią sól tej ziemi. Ich pieniądze lokowane w młodym wieku na rachunku indywidualnym mogą przerodzić się za kilka lat w efektywne inwestycje czy też w pokaźne kredyty. Wtedy to i bank będzie miał ułatwione zadanie i użytkownik konta. Na podstawie historii rachunku instytucja bankowa szybko oszacuje czy klient jest wiarygodny czy też nie. Konto młodzieżowe jest dzisiaj ogólnodostępne nie tylko najpopularniejszych i najbogatszych bankach. Możemy je otworzyć również tam gdzie do tej pory nie zaglądał nawet pies z kulawą nogą. Jak się okazuje konto młodzieżowe jest dzisiaj w pełni wartościowym produktem. Wielu rodziców traktuje je jako część edukacji swoich dzieci na płaszczyźnie obrotu pieniędzmi i tak zwanej przedsiębiorczości. Konto młodzieżowe posiada dzisiaj pełen wachlarz usług oraz dodatkowe profity. Należą do nich prenumeraty pism a nawet pendrive’y rozdawane dla nowych klientów. Rachunki młodzieżowe cieszą się ogromnym powodzeniem zwłaszcza wśród użytkowników do 16 roku życia, którzy pochodzą z dużych aglomeracji miejskich i mają aktywne życie. Mniejsze zainteresowanie kontami tego typu notowane jest na terenach wiejskich.

Banki z roku na rok poszerzają spektrum swoich możliwości. Jest to oczywisty fakt, bowiem technologia gna do przodu tak samo jak konkurencja, która nigdy nie śpi. Instytucje finansowe robią wszystko aby nie wypaść z obiegu i oferują coraz więcej za coraz mniej. Idealnym przykładem tej zależności jest konto młodzieżowe. Konto młodzieżowe w polskich bankach ma dzisiaj jedno klarowne oblicze. Jest darmowe, wirtualne i wiążą się z nim bardzo korzystne parametry innych produktów finansowych oferowanych przez określony bank. Konto młodzieżowe tożsame jest z brakiem jakichkolwiek kosztów. Do niedawna młodzi ludzie pociągnięci byli do odpowiedzialności i musieli płacić za takie procesy jak wypłata środków z bankomatów czy przelew internetowy. Dzisiaj nikt by nawet nie pomyślał o tym, aby za coś takiego płacić. Jak się bowiem okazuje codziennie średnio dokonywanych jest miliard przelewów. Ze względu na skalę przedsięwzięcia instytucje finansowe zrezygnowały z odpłatności za takie aplikacje. Ponadto klienci mogą do woli korzystać z użytkowania bezpłatnego karty płatniczej.

Konto młodzieżowe w większości przypadków wiąże się z możliwością zdalnego sterowania naszymi wirtualnymi środkami. Do niedawna uznawane za niebezpieczne, dzisiaj konto młodzieżowe internetowe jest najbardziej pożądane przez młodych ludzi. Jeszcze kilka lat temu, kiedy na rynek wchodziły pierwsze rachunki tego typu, konsumenci byli zmieszani i obawiali się o odpływ swoich internetowych środków finansowych. Dzisiaj sytuacja jest jasna i klarowna bowiem na polskim rynku otwartych jest miliony takich kont i jeszcze nikomu nie zdarzyła się żadna krzywda związana z kradzieżą funduszy z konta. Konto młodzieżowe stanowi dzisiaj główną propozycję instytucji finansowych, oznacza sztandarowy produkt finansowy.