Konto firmowe, dla kogo?

Grudzień 16
21:32 2011
Oceń ten artykuł

Konto w banku jest wygodą nie tylko dla osób prywatnych ale również dla firm. Wiele banków oferuje wyspecjalizowane w tym zakresie oferty kont firmowych.

Konto bankowe to niemal standard naszych czasów. Każdy kto ukończył trzynasty rok życia może założyć własny rachunek w banku, dzięki, któremu można dokonywać transakcji pieniężnych.
Firma, która nosi się z zamiarem założenia konta bankowa ma przed sobą nie lada wyzwanie ponieważ na rynku istnieje wiele ofert, które mogą być tylko z pozoru korzystne. Najlepsze konto firmowe powinno pobierać jak najmniejsze opłaty za transakcje. Niby 50 groszy za przelew to nic, jednak gdy wykonuje się ich kilkadziesiąt w miesiącu może uzbierać się całkiem pokaźna suma pieniędzy. Dlatego więc warto zainteresować się ofertami darmowych kont firmowych. Oczywiście „darmowe konto firmowe” nie jest darmowe w pełnym słowa tego znaczeniu. W przypadku takich rachunków, banki nie pobierają opłat na przykład za stałe zlecenia płatności takich jak przelewy do ZUS.
Jak znaleźć najlepsze konto firmowe? To pytanie, które zapewne jak mantrę powtarza wielu przedsiębiorców. Dobrym sposobem na znalezienie korzystnej oferty są internetowe pomoce, które pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Wystarczy odszukać w sieci portal zajmujący się finansami. Tam znajdują się rankingi, porównywarki i kalkulatory wszelkiego typu. Dzięki nim możemy wybrać konto, które będzie spełniało wymagania firmy.
Internetowe rankingi sporządzane są na podstawie danych, które na swych portalach publikują banki. Opłaty za prowadzenie konta to nie jedyne ważne aspekty, którymi powinniśmy kierować się wybierając konto firmowe. Istotne jest również to czy bank, w którym zdecydowaliśmy się na założenie konta posiada korzystne oferty innych produktów takich jak kredyt obrotowy czy możliwość wpłaty gotówki w obcej walucie.