Konto bankowe, rodzaje.

Listopad 30
21:01 2011
Oceń ten artykuł

Konto bankowe wielu osobom kojarzy się wyłącznie z kontem osobistym dla dorosłych. Nie mniej jednak istniej wiele rodzajów i podgrup konta bankowego.

Konto bankowe, oferuje każdy bank, w związku z tym klient musi stanąć przed wyborem najlepszej oferty. Aby założyć rachunek w banku, należy przejrzeć propozycje różnych rodzajów kont w banku.
Konto bankowe to przede wszystkim inaczej mówiąc konto osobiste, które dzieli się w kategoriach grup odbiorców. Wyróżniamy między innymi konto młodzieżowe, konto dla studenta, czy konto firmowe. Przyjrzyjmy się bliżej ofertom banków.
Konto młodzieżowe skierowany jest dla młodych osób, które są między 13, a 18 rokiem życia. Aby założyć takie konto wystarczy w banku okazać legitymacje szkolną i mieć zgodę prawnego opiekuna. Konto młodzieżowe jest często oferowane na bardzo korzystnych warunkach, bez żadnych opłat za jego prowadzenie.
Na korzystne propozycje mogą liczyć również studenci. Im również banki oferują konta studencie bez zadnych opłat. Banki upodobały sobie młodych klientów, ponieważ osoba, która jest zadowolona z jego usług z pewnością zostanie z bankiem związana na dłużej i będzie korzystała z innych produktów oferowanych przez bank.
Konto bankowe to również konto skierowane dla przedsiębiorców posiadających własną działalność. Dzięki nim firma może prowadzić sprawną księgowość i w szybkim tempie przelewać pieniądze na konto pracowników.
Warto dodać, że konto bankowe można założyć wyłącznie za pośrednictwem internetu. Wiele banków oferuje takie rozwiązanie. Wystarczy wejść na oficjalną stronę banku, tam wyplenić formularz, a resztę formalności załatwić droga pocztową. Takie rozwiązanie z pewnością jest dobrym rozwiązaniem dla osób, którzy liczą się z czasem i nie chcą stać w kolejach w placówkach bankowych.