Konta oszczędnościowe to najbezpieczniejsza forma lokacji

Grudzień 11
21:49 2011
Oceń ten artykuł

Konta oszczędnościowe to najbezpieczniejsza forma lokacji wolnych środków pieniężnych.

Dzisiejsze depozyty biją rekordy pod względem oprocentowania i kuszą swobodą w wypłacie zgromadzonego kapitału.

Konto oszczędnościowe jest dzisiaj stałym punktem w ofercie bankowej. Ilość użytkowników owego depozytu rośnie z miesiąca na miesiąc. Specjalnie dla tych którzy są zainteresowani owym wątkiem przedstawiamy poniżej porównanie aktualnych propozycji bankowych w odniesieniu do kont oszczędnościowych.

Konta oszczędnościowe – porównanie

Zanim zdecydujemy się na konkretny wariant powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Pierwszym z nich jest oprocentowanie. Im wyższe tym lepsze. Drugim ilość bezpłatnych wypłat z konta w skali miesiąca. Instytucje finansowe często nie precyzują ilości dozwolonych wypłat a w większości przypadków konsument ma do dyspozycji jednorazową wypłatę, za kolejne musi zapłacić.

Ważnym parametrem w odniesieniu do kont oszczędzających jest ilość darmowych bankomatów oraz koszty związane z prowadzeniem konta i przelewy internetowe. Właśnie na podstawie tych kryteriów warto selekcjonować oferty depozytowe.

Konta oszczędnościowe, porównanie ofert rozpoczyna Alior Bank, który to w zestawieniu znalazł się na pierwszym miejscu.  Jego kluczowe parametry to 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie 0 zł za prowadzenie konta i przelewy internetowe 0 zł za pakiet assistance „Pomocni Fachowcy” (np. naprawa AGD i RTV, pomoc hydraulika, naprawa samochodu). Konto oprocentowane jest na poziomie 4% – zarabia każdej nocy połowa środków z konta na lokacie nocnej.

Drugie miejsce należy do Volkswagen Banku za otwarcie i prowadzenie rachunku również nic nie zapłacimy. Oprocentowanie konta wynosi 4,75%. Konto oszczędnościowe w Noble Bank uzupełnia podium. Jest to jedyny rachunek na polskim rynku, który udostępnia konsumentom usługi z sektora private banking i jest dostępny w PLN, EUR i USD. Wysokość oprocentowania zależy od aktualnej stawki WIBOR oraz od deponowanej waluty.

Lawinowo rosnące oprocentowanie depozytów związane jest z nie najlepszą sytuacja na światowym rynku finansowym. Banki obawiają się odpływu kapitału i stale uatrakcyjniają swoje oferty w celu zwabienia jak największej ilości klientów.