Konta oszczędnościowe ranking najlepszych

Luty 21
13:59 2012
Oceń ten artykuł

Konto oszczędnościowe jest szczególnym rodzajem konta, który ma w sobie cechy zarówno zwykłego rachunku, jak też lokaty bankowej. Z jednej strony można dokonywać na nim transakcji, z drugiej pieniądze, które się na nim znajdują, podlegają oprocentowaniu. Oczywiście konto oszczędnościowe ma to do siebie, że częste wypłaty skutkują utratą odsetek, a do tego przeważnie już druga wypłata w miesiącu jest płatna. W końcu stworzone jest po to by oszczędzać. Aby wybrać najlepsze konta oszczędnościowe, ranking jest bardzo przydatny.
Konta oszczędnościowe – ranking oprocentowania
1. Deutsche Bank, Konto Oszczędnościowe 24h – 10%
2. BNP Paribas, Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe – 6,5%
3. DnB Nord, Konto Oszczędnościowe – 6%
4. Bank BPH, Sezam Oszczędzam Plus – 5,46%
5. Alior Bank, Konto Oszczędnościowe – 5,4%
6. Credit Agricole, Rachunek Oszczędzam – 5%
7. Idea Bank, Konto Oszczędnościowe – 4,94%
8. BNP Parinas, Konto BARDZO Oszczędnościowe – 4,94%
9. Toyota Bank, Konto Oszczędnościowe – 4,75%
10. BGŻ Optima, Konto Oszczędnościowe – 4,6%
Jest to obecnie dziesięć najlepiej oprocentowanych kont oszczędnościowych. Przy ich wyborze duże znacznie ma też rodzaj kapitalizacji odsetek. Dzienna kapitalizacja odsetek jest o wiele bardziej korzystna dla klienta. Niestety tylko do kwietnia. W kwietniu, po wejściu w życie nowych przepisów, dzienna kapitalizacja przestanie mieć znacznie. Pozwalała ona na ominięcie podatku belki, jednak nowe zasady jego naliczania wyeliminują ten rodzaj kapitalizacji. Wszystkie konta będą musiały zmienić warunki na kapitalizację miesięczną.
Do końca marca można jednak jeszcze skorzystać, żeby tych kilka zarobionych złotych nie podlegało podatkowi i jeśli mamy zamiar otworzyć konta oszczędnościowe, ranking wskazuje lidera w postaci Deutsche Banku, którego konto posiada kapitalizację dzienną. W dodatku bank daje też najwyższy procent.