Konta oszczędnościowe – luty 2012

Luty 07
14:05 2012
Oceń ten artykuł

 Oszczędności, ile was trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto was nie posiada. Zwłaszcza jeśli mamy tzw. nagły wypadek i zastrzyk gotówki byłby jak najbardziej wskazany. Zamiast pożyczać od znajomych lub od banku, lepiej mieć tych kilka złotych na czarną godzinę. Jeśli nie posiadamy kilku tysięcy, które moglibyśmy włożyć od razu na lokatę, to warto skorzystać z możliwości, które dają nam konta oszczędnościowe.
Konta oszczędnościowe są dobre dla kogoś, kto chciałby rozpocząć systematyczne odkładanie niewielkich kwot. Lokaty mając 200zł czy 500zł raczej nie otworzymy, a konto jak najbardziej. Mając konto oszczędnościowe nie jesteśmy zobowiązani, by wpłacać tam pieniądze z jakąś regularnością. Zwyczajnie, jeśli mamy nadwyżkę gotówki, to możemy ją wpłacić, jeśli jej nie mamy, to zwyczajnie nic się nie dzieje. Niektóre konta oszczędnościowe dopuszczają też możliwość, by wypłacić z nich pieniądze z nich pieniądze przed końcem miesiąca bez utraty wypracowanych już odsetek, inne niestety nam je w tym wypadku skasują.
Obecnie najlepiej oprocentowane konta oszczędnościowe:
1. db Konto Oszczędnościowe 24h – Deutsche Bank – 8,1% z kapitalizacją dzienną
2. Konto Wyjątkowe VIP – BOŚ Bank – 7% z kapitalizacją miesięczną
3. Rachunek Codzienny Sukces – Polbank – 5,53% z kapitalizacją dzienną
4. Konto Więcej Oszczędnościowe – BNP Paribas – 5,5% z kapitalizacją w dni robocze
5. Konto Młodzieżowe Click – Toyota Bank – 5% z kapitalizacją dzienną
Jeżeli nie wiemy komu powierzyć swoje oszczędzanie, to warto zastanowić się nad czołówką rankingu, zwłaszcza jeśli posiadamy też konto osobiste, w którymś z tych banków. Do tego warto przyjrzeć się też szczegółowo opłatom i warunkom posiadania konta. Jeśli bowiem dojdziemy do wniosku, że być może zechcemy wypłacić pieniądze przed końcem miesiąca, a wybrane przez nas konto nie dopuszcza takiej możliwości bez utraty odsetek, to może warto wybrać konto niżej oprocentowane, ale dające taką właśnie możliwość.