Konta oszczędnościowe

Luty 14
23:09 2012
Konta oszczędnościowe
5 (100%) 1 vote

 W oszczędzaniu najważniejsze są wytrwałość i dobre oprocentowanie. Bez obu tych czynników nie uda nam się odłożyć zbyt wiele. Dlatego warto przeanalizować dostępne na rynku konta oszczędnościowe i wybrać te najlepsze, czyli najlepiej oprocentowane. Dobrze też, jeśli nie będzie na nim dodatkowych opłat i warunków, żeby wysoki procent dotyczył właśnie nas. Takim warunkiem może być na przykład wpływ pewnej kwoty miesięcznie lub wydanie pewnej kwoty przy użyciu karty w ciągu danego miesiąca. Oto najlepsze konta oszczędnościowe w lutym 2012.
Pierwsze miejsce zajęło bezkonkurencyjne konto Deutsche Banku – db Konto Oszczędnościowe 24h. Posiada ono oprocentowanie na poziomie 8,1% z kapitalizacją dzienną. Jeszcze do kwietnia konta z tym rodzajem kapitalizacji będą miały przewagę nad kontami z kapitalizacją miesięczną. Później zmiana przepisów sprawi, że konta z kapitalizacją dzienną nie będą miały podstaw do istnienia. Zmienią się bowiem zasady wyliczania podstawy do podatku. Dawniej podstawa wyliczana była na zasadzie zaokrąglania kwot w dół lub w górę. Jeśli odsetki wynosiły do 49gr, to zaokrąglało się je do 0 i tym samym można było uniknąć podatku. Jeżeli zaś odsetki były większe od 49gr, to wówczas zaokrąglało się je do 1.
Drugie w kolejności konto oszczędnościowe jest produktem BOŚ Banku. Jest nim Konto Wyjątkowe VIP z oprocentowaniem na poziomie 7% i kapitalizacją miesięczną. Tutaj wysokie oprocentowanie nawet mimo braku kapitalizacji dziennej i tak gwarantuje klientom zysk na wysokim poziomie.
Trzecie miejsce należy do Polbanku. Konto oszczędnościowe o nazwie Rachunek Codzienny Sukces z kapitalizacją dzienną i oprocentowaniem 5,53%.
Poważniejsze zmiany, jeśli chodzi o konta oszczędnościowe szykują się dopiero w kwietniu, chociaż niektóre banki być może pokuszą się o marcowe promocje, by przyciągnąć większą ilość klientów chcących zaoszczędzić na lepszych warunkach ostatni raz.