Konta nad Łyną

Marzec 29
08:01 2010
Oceń ten artykuł

Jaki bank i jakie konto? Pytanie, które klienci banków zadają sobie najczęściej w chwilach kiedy decydują się na założenie konta bankowego, bądź kiedy mają zamiar przenieść swoje konto do innego banku. Nie jest to prosta sprawa, ponieważ ofert jest wiele, o szczegółach oferty z pewnością z reklamy się nie dowiemy, dlatego trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Przeniesienie konta też nie jest takie proste jak powinno być, po pierwsze za likwidacje konta trzeba zapłacić, poza tym banki nie są takie skoro do ułatwiania klientowi życia, jeżeli zdecyduje się na przenosiny do innego banku. Najczęściej decydującym czynnikiem przy wyborze konta jest koszt jego prowadzenia oraz czy za założenie konta zapłacimy bankowi. Mniej ważne wydają się klientowi limity debetowe, oprocentowanie oraz koszty ewentualnych kredytów odnawialnych., nie mówiąc o innych równie ważnych elementach. Coraz więcej klientów skłania się ku kontom w bankach internetowych, ponieważ z natury rzeczy w bankach tych usługi i produktu są tańsze.
To prawda – twierdzi klient multibanku – konta internetowe są tańsze i dlatego warto wybrać bank internetowy. Ale nie tylko banki internetowe mają ciekawą ofertę kont online. Na przykład także ing bank śląski, citi handlowy, deutsche bank, toyota bank, volkswagen bank, czy lukas bank. Ja mieszkam w Olsztynie dlatego mnie osobiście interesowało jakie banki w olsztynie mają najbardziej interesującą ofertę. Wybrałem multibank i jego multikonto, ponieważ najbardziej mi to konto odpowiada. Dlaczego jest to atrakcyjna oferta? Dlatego, ponieważ łączy wiele atrakcyjnych usług i dodatkowych i korzyści. Na przykład: umożliwia dostęp do gotówki przez 24 godziny na dobę za pomocą internetu, multilinię i placówki, zapewnia sprawną pomoc doradców w całym kraju, obsługa konta przez internet jest szybka i bezpieczna, przelewy przez internet są bezpłatne, co czwarty bankomat w Polsce udostępniany jest bez prowizji, proponuje przyjazne procedury – jedna umowa przy przenosinach, zwraca opłatę za kartę bankomatową, jeżeli kwota miesięcznych transakcji osiągnie wysokość co najmniej 500 złotych. Inne banki w olsztynie takiej korzystnej oferty nie mają, a przynajmniej ja się z taką nie spotkałem.
Tymczasem nie tylko banki w olsztynie oferują konta bankowe na podobnym poziomie, bowiem takie placówki posiada większość polskich miast. Czy rzeczywiście wymienione przez klienta multibanku banki maja najlepsze konta bankowe? Według ostatnich rankingów najlepsze konta bankowe są w bankach: deutsche banku, które oferuje najtańsze konto dbNet, nordea bank ze swoim kontem nordea spektrum oraz alior bank i jego konto z lokatą nocną.