Konta dla studenta

Październik 17
12:42 2013
Oceń ten artykuł

Wybór konta bankowego prędzej czy później dotyczy każdego. Z kolei pojęcie konta bankowego mówi że jest to rachunek osobisty w banku, na którym przechowujemy swoje pieniądze.

Aktualnie konta bankowe mogą zakładać także niepełnoletnia młodzież, nie wypominając już o kontach dla dzieci. Jednak na największe promocje dotyczące konta bankowego mogą liczyć studenci.

Konto dla studenta proponuje niemal każdy polski bank. Banki bardzo upodobały sobie klienta jakim jest student. Wiąże się to zapewne z tym, że młody człowiek zachęcony dobrymi promocjami, a wręcz prawie darmowym kontem bankowym staje się stałych klientem danego banku. Oznacza to, że będzie korzystał z innych produktów bankowych, na przykład będzie zaciągał kredyty lub zakładał lokaty.

Szukając konta bankowego student powinien zwrócić uwagę na pewne elementy. Po pierwsze jakie są opłaty za transakcje po okresie, w którym konto prowadzone jest za darmo. Może nastąpić sytuacja, że po jakimś czasie prowizje diametralnie pójdą w górę. Dlatego należy dokładnie przeczytać umowę zawieraną z bankiem.

Standardem jest już usługa jaką jest dostęp do konta internetowego. Tutaj również powinno się sprawdzić jakie są opłaty za przelewy internetowe. Konto dla studenta powinno mieć usługę dodatkową w postaci możliwości doładowania telefonu za pomocą rachunku bankowego. Jest to z pewnością funkcja przydatna dla młodych ludzi.

Poza tym warto zapoznać się z licznikiem prowizji za wypłaty z innych bankomatów niż w tym, w którym mamy konto. Przecież nikt nie chce płacić 10 złotych prowizji za wypłatę z obcego bankomatu. Zwłaszcza, że studenci z reguły nie narzekają na zbyt duże zasoby pieniędzy.

Reasumując konto dla studenta, to konto skierowane do młodych ludzi, którym zależy na niskich kosztach prowadzenia rachunku osobistego. Takie propozycje ma wiele banków, więc student ma w czym wybierać.