Konsolidacja.

Grudzień 18
20:41 2011
Oceń ten artykuł

Czasami można się zapędzić i wziąć wiele kredytów naraz, a później mieć problem z jego spłata. Raty za mieszkanie, za meble za samochód… to wszystko może nam dać się we znaki, zwłaszcza jeśli terminy spłaty rat dalece się od siebie mijają.

Co zrobić jeśli nie możemy poradzić sobie z ratami kredytu, ciągle spóźniamy się z ich spłatą? Wziąć kredyt konsolidacyjny, który w większości przypadków rozwiąże nasz problem.
Konsolidacja kredytów polega na zamianie kilku rat w jedną. Jeśli spłacamy jednocześnie wiele kredytów, a w dodatku są one zaciągnięte w wielu bankach powinniśmy pomyśleć o kredycie konsolidacyjnym. Dzięki niemy spłacamy jedna dużą ratę a dogodnie wybranym przez nas terminie. Bank, który udziela takiego kredytu, spłaca wszystkie zadłużenia, a my ich równowartość spłacamy jako jedna ratę. Czasami konsolidacja może się opłacić, ponieważ oprocentowanie jednego kredytu będzie dużo bardziej korzystniejsze niż suma wszystkich poprzednich. Nie mniej jednak, przed podjęciem decyzji o konsolidacji, musimy sprawdzić ile wynoszą wszystkie prowizje za wcześniejszą spłaty pożyczkę. Banki zabezpieczają się przed takimi sytuacjami i w umowach kredytowych umieszczają informacje o tym, że w razie gdy klient chce spłacić cały kredyt przed terminie musi zapłacić prowizję. Niekiedy takie opłaty są bardzo wysokie i konsolidacja może się nie opłacić. Dlatego zaciągając każdą pożyczkę nawet tę najmniejszą starajmy się wybrać ofertę, która nie będzie równała się z prowizjami za och wcześniejsze uregulowanie.
Aby wybrać najbardziej korzystny kredyt konsolidacyjny powinniśmy skorzystać z internetowych rankingów, które klasyfikują obecnie dostępne oferty na rynku. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę pożądaną frazę i za chwilę odczytać wiele wyników. Pamiętajmy aby zestawienia posiadały aktualną datę publikacji.