Klient musi być prześwietlony

Kredyty na dowód, kredyty bez sprawdzania, kredyty bez bik i zaświadczeń, czy to już przeszłość? Zdecydowanie tak, bowiem trudno w chwili obecnej wyobrazić sobie, aby banki nagle zmieniły swoją politykę kredytową. Obecnie warunki otrzymania każdego kredytu są znacznie zaostrzone, a nie wykluczone – banki zapowiadają to – że przy kredytach konsumpcyjnych będą jeszcze bardziej. Jeszcze do niedawna o kredyty bez zaświadczeń, kredyty bez sprawdzania w biurze informacji kredytowej było stosunkowo łatwo. Banki nie robiły poważniejszych przeszkód i takie kredyty klienci dostawali. Nie tak odległy jest czas kiedy rekordziści kredytowi mieli nawet po kilkanaście kredytów, a spłacali je biorąc kolejne kredyty. Było to możliwe, ponieważ banki raczej nie sprawdzały swoich klientów, a gdyby nawet to nie byli oni notowani w bik, ponieważ systematyczne spłacali kredyty, a że kolejnymi to już zupełnie inna sprawa. Kiedyś musiało się to skończyć. i się skończyło. Pętla kredytowa na takich delikwentach się w końcu zacisnęła, banki nagle otrzeźwiały, w wielu przypadkach straciły pieniądze, a w innych działają już firmy windykacyjne. Teraz banki dmuchają już na zimne i o kredytach bez sprawdzenia w biurze informacji kredytowej można tylko pomarzyć.
– Zacznijmy od tego, że złą historię kredytową klient załatwia sobie wtedy, jeżeli nie spłaca w terminie wziętych kredytów. Wówczas taki kredytobiorca piętnowany jest określeniem “nierzetelny klient” i taka łatka jest mu przypięta na okres 5 lat. Jeżeli w tym czasie będzie w porządku w stosunku do banków łatkę tę mu odczepią.  Czasami określenie nierzetelnego klienta nie zależy tylko i wyłącznie od niego, bowiem historia zna wiele przypadków kiedy zawiniły osoby trzecie, ale dla bik i dla banku nie ma to specjalnego znaczenia. Kredyt nie spłacany w terminie równa się nierzetelnemu klientowi. Czy mimo wszystko, mimo wpisu do czarnej księgi bik klient ma szansę na kredyt?
W banku raczej nie, ale we wszelkiego rodzaju firmach pożyczkowo-finansywch z pewnością tak. Tam kredyty bez sprawdzania w bik często się zdarzają, bowiem dla firm nie ma to specjalnego znaczenia. One potrafią wyegzekwować swoje i to na swoich warunkach. Na przeróżnych forach dyskusyjnych można znaleźć informacje, że kredyty bez sprawdzania w biurze informacji kredytowej internauci dostawali. Kiedy jednak padały pytania o konkretne banki odpowiedzi nie było. W właściwie była tylko jedna i była to korporacja finansowa “skarbiec”. No ale to nie jest bank.
Są banki, które proponują kredyty bez zaświadczeń, poręczycieli i w 15 minut, ale najczęściej żądają dobrej historii kredytowej w bik, czyli czy klient tego chce czy nie banki zasięgną informacji o jego historii kredytowej. Z drugiej strony trudno dziwić się bankom, które prześwietlają swoich klientów w biurze informacji kredytowej, ponieważ ich zaległości kredytowe idą już w miliardy złotych. Dlatego tak często reklamowane przez banki kredyty bez sprawdzania, bez zaświadczeń, bez poręczycieli, bik i tylko na dowód są jedynie chwytem marketingowym.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca