Kiedy jest w domu kasa

Na rynku funduszy inwestycyjnym inwestorzy zawsze mają ten sam dylemat: jak zainwestować, jaki wybrać fundusz, czy fundusze akcji, czy może fundusze zrównoważone, albo raczej gwarantowane, czy otwarte czy może zamkniete? Iść na całość, czy starać się zminimalizować ryzyko, a może spróbować szczęścia na giełdzie? Pytania mnożą się, a o jednoznaczną odpowiedź jest naprawdę bardzo trudno. Zresztą nie ma jednoznacznej odpowiedzi i recepty na sukces – inwestorski również. Nie ma też całkowicie bezpiecznych funduszy, a kto tak twierdzi po prostu kłamie. Gdyby taka możliwość była nie byłoby przegranych, a to przecież jest niemożliwe. Dlatego o inwestowaniu na giełdzie, funduszach, akcjach i lokatach powinniśmy dużo wiedzieć. Tym bardziej w czasie kiedy kryzys nas jeszcze nie opuścił, a na rynku funduszy inwestycyjnych zaczyna się dużo dziać i – jak twierdzą analitycy finansowi – to nie jest też już ten stabilny i stale wzrostowy rynek.
– Wprawdzie po majowych zawirowaniach sytuacja na rynku funduszy stabilizuje się, ale tak naprawdę trudno przewidzieć co będzie się dalej działo. Generalnie jednak fundusze inwestycyjne już od kilkunastu miesięcy odrabiają straty, inwestorzy są więc zadowoleni. Na razie fundusze jeszcze zarabiają, ale nikt nie potrafi przewidzieć jak długo taka sytuacja się utrzyma. W co zatem inwestować, jakiemu funduszowi zaufać i powierzyć swoje pieniądze?. Są fundusze lepsze i gorsze, fundusze lepiej inwestujące oraz takie które nie trafiły zbyt dobrze z inwestycjami, fundusze, które ostatnio zarobiły naprawdę duże pieniądze, ale i takie które zarobiły niewiele lub w ogóle nie miały zysków. Dlatego decydując się na jakieś sensowne rozwiązanie, na ulokowanie swoich pieniędzy w dobrym funduszu, musimy się dobrze zastanowić i wybrać najlepsze propozycje. Mogą to być na przykład na przykład fundusze compensa. Mogą tak jak każdy inny fundusz, ale jeżeli można coś podpowiedzieć to jeżeli chodzi o fundusze compensa to raczej wybrałbym gwarantowany compensa niż  compensa/hsbc bric markets equity, który ostatnio notuje niezadawalające wyniki – twierdzi jeden z inwestorów.
A jeżeli nie fundusze compensa to co w zamian? Najlepiej porównać ostatnie wyniki funduszy inwestycyjnych. Zapoznać się z rankingami, a ostatni taki ranking z 17 czerwca br nakazuje inwestować w następujące fundusze: krótkoterminowe – Qurcus, Agresywny, Pioneer Akcji Wschodniej Europy oraz  Aviva Inwestors Nowych Spółek oraz w długoterminowe – PKO OBligacji Długoterminowych, , SKOK Obligacji i Idea Obligacji. Wynika z niego, że najlepiej w funduszach akcji polskich radzi sobie  fundusz noble akcji /noble funds fio/, arka akcji fio oraz  idea akcji /idea fio/. W funduszach mieszanych jedne z najlepszych  noble mieszany /noble funds fio/, uni korona zrównoważony //uni fundusze fio/ oraz arka zrównoważony fio.