Karty i kredyty pod choinkę

Święta coraz bliżej, coraz więcej na rynku jest wszelkiego rodzaju promocji, rabatów, upustów oraz podarunków za skorzystanie z produktów i usług banków oraz wszelkiego rodzaju producentów. Wiadomo, że najczęściej banki promują świąteczne kredyty. Jednakże nie dajmy sie omamić marketingowi, bowiem często zdarza się, że tak reklamowane kredyty świąteczne są nie tylko tańsze od tych codziennych, ale często nawet droższe. Sprawdzajmy też promocyjne kredyty ratalne, bowiem różne są promocje, różne warunki i różne koszty takich kredytów.
– Ale nie tylko kredyty banki mają w swojej ofercie świątecznej. Mimo znanych problemów z rozliczeniami właścicieli kart kredytowych banki nadal je rozprowadzają, tylko, że już bardziej przyglądają się swoim klientom. Poza tym mimo, że z rynku kart kredytowych zniknęło wiele już kart, ma się on nadal bardzo dobrze. A oferta świąteczna? Podobnie jak w roku ubiegłym takim prezentem pod choinkę może być również karta kredytowa, którą można dostać nie tylko w banku, ale rozprowadzają ją także duże markety. W ubiegłym roku pomysł na takie karty choinkowe okazał się strzałem w dziesiątkę. Teraz też może być doskonałym upominkiem.
– To prawda, pomysł ten się przyjął, ponieważ taki prezent jest bardzo praktyczny. Obdarowany takim prezentem sam może sobie wybrać upominek, który sprawi mu najwięcej radości. Sama otrzymałam w prezencie taką kartę upominkową i jestem z niej bardzo zadowolona – zachwala ten pomył jedna z obdarowanych klientek hipermarketu.
Okazuje się, że nie był to jedynie świąteczny pomysł na dobry prezent, bowiem takie karty upominkowe rozprowadzane są nadal i to przez cały rok. Trzeba wiedzieć, że upominkowe karty kredytowe działają na nieco innych zasadach i najczęściej rozprowadzają je sklepy. Nie są to typowe karty kredytowe, ale mają właściwości kart przedpłaconych. Kartę taką można załadować do odpowiedniej kwoty i niekoniecznie kwota ta musi być wykorzystana jednorazowo. Jest aktywowana na rok, natomiast saldo obdarowany taką kartą można sprawdzać albo przez internet, albo bezpośrednio w kasie sklepu. Jest to nowa forma obdarowywania swoich bliskich i najmniej kłopotliwa, ponieważ nie musimy się martwić jaki prezent ukochanej osobie kupić i co najważniejsze czy się jej spodoba. Pamiętać jednak należy, że podobnie jak w przypadku normalnych kart kredytowych rozprowadzanych przez banki, również sklepy mają różne oferty.. Dlatego najlepiej przed dokonaniem wyboru sprawdzić je w kilku sklepach. Niestety ten system wydawania kart nie jest to jeszcze dość rozpowszechniony i dlatego niewiele jest jeszcze sklepów proponująych takie karty – najczęściej duże hipermarkety.