Karta płatnicza Getin Banku

Luty 21
13:44 2012
Oceń ten artykuł

 Jeżeli zdecydowaliśmy się już, że z całego gąszczu ofert na konto osobiste wybraliśmy Getin Bank, to powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz. Chodzi tu o zagadnienie, jakim jest karta płatnicza. Getin Bank oferuje do swojego Konta Uniwersalnego PLUS, jedną z dwóch kart płatniczych. Obie niosą ze sobą pewne korzyści dla klienta. Przyjrzyjmy się jednak wszystkim warunkom, które oferuje nam wspomniane konto.
Przede wszystkim istotną sprawą jest opłata za prowadzenie konta. Tutaj może być ona spora, bo 9,99zł lub zerowa. Wszystko zależy od miesięcznych wpływów na konto lub miesięcznych transakcji bezgotówkowych. Aby znieść opłatę w danym miesiącu musimy uzyskać sumę wpływów na poziomie 750zł lub większą albo wydać przy pomocy karty kwotę co najmniej 400zł. Konto Uniwersalne PLUS nie posiada za to opłat za wydanie i prowadzenie karty. Wszystkie bankomaty sieci Euronet będą dla posiadaczy konta bezprowizyjne, inne niestety będą trochę kosztować. Najmniej BZ WBK – 2,99zł.
Karta płatnicza, którą wybierzemy będzie miała spore znaczenie. Może to być bowiem zwykła karta, która w zasadzie nie da nam większych korzyści, a może to być karta kierowcy. Karta kierowcy jest nowym produktem, który daje możliwość oszczędzania na paliwie. Za każde 5zł wydane na stacji benzynowej 5zł, bank zwróci nam na konto 10gr. I tak do maksymalnie 50zł. Oznacza to, że jeśli zatankujemy na 500zł w ciągu miesiąca, to na konto zostanie nam zwrócone 10zł. Biorąc pod uwagę ceny paliw, kwota nie jest wcale nierealna, mało tego, dla osób, które jeżdżą więcej na pewno nie wystarczy. Karta płatnicza Getin Banku daje nam więc możliwość zarabiania na koncie przy płacenia za codzienną czynność, jaką jest tankowanie na stacji. Trzeba zauważyć, że maksymalną kwotę osiągniemy jeśli zostawimy na stacjach kwotę 2500zł, co przy niektórych branżach również nie jest takie nierealne.