Kalkulator rat kredytu.

Grudzień 16
21:27 2011
Oceń ten artykuł

Czasami wybór właściwej oferty kredytowej nie jest prosty. Zwłaszcza, że banki zarzucają nas swoimi propozycjami, spośród, których trudno wybrać tę najbardziej odpowiednią.

Trudno jest również określić swoją zdolność kredytowa, zwłaszcza, że banki mają różne kryteria uznające kredytobiorce za wiarygodnego. Istnieją pomoce internetowe, które pomogą nam w wybraniu najlepszej oferty kredytowej, nie ruszając się z domu.
Jednym z nich jest kalkulator rat kredytu, który wylicza prawdopodobną ratę pożyczki jaka nas interesuje. Nie zależnie na jaką inwestycje chcemy zaciągnąć kredyt, istnieją kalkulatory dostosowane do ich rodzaju. Obsługa takiego kalkulatora jest bardzo prosta ponieważ ogranicza się jedynie do wypełnienia wszystkich wymaganych pól. W zależności od tego jaki rodzaj kredytu nas aktualnie interesuje kalkulator rat kredytu może jedynie różnic się pytaniami. Dla każdego kalkulatora są trzy pytania powtarzające się, mianowicie kwota kredytu, oprocentowanie i czas spłaty rat. W przypadku kalkulatora rat kredytu hipotecznego w programie Rodzina na Swoim, kalkulator będzie posiadał takie pytania jak ilość osób w rodzinie, czy wiek kredytobiorców. Z kolei kalkulator rat kredytu samochodowego, zazwyczaj posiada takie pytania jak marka samochodu, jego model, rok produkcji i czy takie z jakie rynku pochodzi auto, jest jest nowe czy może jednak używane.
Należy jednak pamiętać, że kalkulator rat kredytu jest oblicza jedynie prawdopodobną ratę kredytu. Nie jest ona w 100% równoważna z rata jaką wliczy bank. Wynika to z tego, że każdy bak posiada inne warunki określające zdolność kredytową sowich klientów. Jedne banki mają bardziej rygorystyczne kryteria,a drugie mniej. Poza tym na zdolność kredytową wpływa jeszcze historia kredytowa, czyli poprzednie kredyty jakie zaciągaliśmy.