Już nie tylko przelewy internetowe

Wbrew pozorom wybór najkorzystniejszego dla siebie konta nie jest taką łatwą sprawą. Nie wystarczy bowiem napisać w reklamie “Skarpety na nogi pieniądze na konta” – tak reklamuje swój produkt bank pocztowy – a przygotować klientowi naprawdę odpowiednią i korzystną ofertę. Teraz już nie wystarczą bezpłatne przelewy internetowe czy bezpłatne bankomaty, bowiem takie oferty ma wiele już banków, teraz klientowi trzeba zaproponować konkret, ale konkret konkurencyjny w stosunku do innych ofert. Konta bankowe to temat rzeka, ostatnio reklamowane przez wiele banków jako konta darmowe co jest oczywiście kompletną bzdurą bowiem banki nic za darmo nie dają. A wprost przeciwnie, coraz więcej płacimy za konta bankowe, ponieważ coraz więcej jest ukrytych opłat i dodatkowych usług. Poza tym najczęściej są to konta nieoprocentowane, albo oprocentowane tak jak w pekao na 0,01%. Kpiny z klientów i jego pieniędzy. I na tych nieoprocentowanych kontach Polacy trzymają miliardy złotych, może nawet nie wiedząc, że są nieoprocentowane. Gdyby pieniądze te zainwestować w lokaty, bądź złożyć na rachunki oszczędnościowe byłyby z tego przynajmniej zagwarantowane odsetki.
– Z pewnością jest to prawda, ale nie do końca. Przynajmniej tak się wydają czytając ofertę banku bph i jego propozycję konta osobistego bez ukrytych opłat. Dlaczego można dojść do takiego wniosku? Zacznijmy od tego, że najczęściej zakładając konto osobiste zwracamy uwagę, a przynajmniej powinniśmy zwracać na: miesięczne opłaty i od czego zależą, dodatkowe opłaty i opłaty ukryte i czy konto przynosi jakieś dodatkowe korzyści jego właścicielowi. W związku z tym należy podkreślić, że decydując się na konto osobiste w bph w ramach jednej miesięcznej opłaty klient otrzymuje wygodne kapitalne konto z którego może korzystać bez dodatkowych kosztów dodatkowych operacji. Krótko mówiąc właściciel kapitalnego konta nie zapłaci za: krajowe przelewy internetowe jak i złotowe, polecenia zapłaty i zlecenia stałe, wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce, darmowy jest wstęp do bankowości elektronicznej oraz bank wydaje bezpłatnie kartę płatniczą. Jak więc widać jest to chyba pierwszy bank, który  proponuje bezpłatne nie tylko przelewy internetowe ale również złotówkowe – stwierdził znawca tego rynku.
Często zastanawiamy się jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę? Różni są doradcy i różne ich opinie, różne oferty mają banki, ale skoro ktoś nie potrafi sobie sam poradzić w wyborze odpowiedniej dla siebie oferty, najlepiej jednak niech skorzysta z pomocy doradcy finansowego.

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca