Jest kasa jest złoto

Na rynku kart kredytowych nadal trwa porządkowanie. Aktualnie co drugi bank wciąż odbiera karty kredytowe – oczywiście tym, którzy nie wywiązują się z umów jakie z bankami zawarli. Tylko od czerwca do września z rynku tego zniknęło prawie 200 tysięcy plastikowych kartoników. W tym samym okresie wydano ponad 50 tysięcy nowych kart, ruch więc w tym biznesie nadal trwa, chociaż już nie taki jak kilka lat temu. Banki coraz bardziej przygladają się swoim klientom starającym się o wydanie kart kredytowych. Tymczasem rynek kart nadal bogaty jest w oferty i różne są na tym rynku rodzaje kart płatniczych, nic więc dziwnego, że klienci mają prawdziwy ból głowy jaką kartę najlepiej wybrać: zwykłe standardowe karty kredytowe, srebrne, bursztynowe, złote, czy platynowe. O czarnych kartach kredytowych nikt nie mówi i najmniej jest wokół nich szumu, bowiem takie karty przyznawane są jedynie przez banki dla najbardziej zaufanych i o odpowiedniej pozycji społecznej klientów, posiadających przy tym mocno wypasione konta. Dla tych mniej sytuowanych, ale nie zwykłych Kowalskich, banki przygotowały srebrne, złote i platynowe karty kredytowe.
– Różne są rodzaje kart płatniczych, ale jeżeli chodzi o karty kredytowe to nadal dużym prestiżem cieszą się złote karty kredytowe. Aby je otrzymać należy się wykazać miesięcznymi wpłatami na konto w wysokości kilku tysięcy złotych. Jeżeli klient dysponuje takimi dochodami złota karta kredytowa od ręki jest mu wydawana. Później prestiż złotych kart kredytowych zmalał, zmalały też wymagania banków i aby złotą kartę kredytową uzyskać nie trzeba już było aż tak wielkich dochodów. Były nawet banki, którym do przyznania złotej karty wystarczył dochód netto w wysokości niespełna 700 złotych. Z miesiąca na miesiąc złote karty kredytowe traciły blask, aż wreszcie całkowicie pokryły się patyną. Banki postawiły na ilość rezygnując z jakości. Teraz na szczęście złote karty odzyskują swój blask -stwierdził znawca tego rynku.
i Ma rację, bowiem coraz więcej banków usiłujących przywrócić dawny blask złotym kartom kredytowym, życzy sobie miesięcznych wpłat na konto w granicach 3-5 tysięcy złotych. W bankach tych klienci mogą też liczyć na należne złotej karcie przywileje i jeżeli tylko spełniają kryteria z pewnością taka karta kredytowa od ręki zostanie im wydana. Na przykład według comperii najlepszą ofertę złotej karty kredytowej ma reiffeisen bank, który wysokość limitu swojej karty określił na 5-50 tysięcy złotych. Długość okresu bezodsetkowego bank określił na 58 dni, oprocentowanie transakcji bezgotówkowych w skali roku wynosi 17,99%, a koszt przyznania takiej karty wynosi 150 złotych. Tyle też właściciel tej karty musi zapłacić za jej roczne utrzymanie – chyba, że transakcje na tej karcie wyniosą powyżej 24 tysięcy zł.. No i wysokość minimalnej spłaty wynosi nie mniej niż 50 zł – szczegóły w ofercie banku. Na drugim miejscu tego zestawienia znalazła się złota karta getin noble banku a na trzecim toyoty banku.