Jest kasa jest złoto

Na rynku kart kredytowych nadal trwa porządkowanie. Aktualnie co drugi bank wciąż odbiera karty kredytowe – oczywiście tym, którzy nie wywiązują się z umów jakie z bankami zawarli. Tylko od czerwca do września z rynku tego zniknęło prawie 200 tysięcy plastikowych kartoników. W tym samym okresie wydano ponad 50 tysięcy nowych kart, ruch więc w tym biznesie nadal trwa, chociaż już nie taki jak kilka lat temu. Banki coraz bardziej przygladają się swoim klientom starającym się o wydanie kart kredytowych. Tymczasem rynek kart nadal bogaty jest w oferty i różne są na tym rynku rodzaje kart płatniczych, nic więc dziwnego, że klienci mają prawdziwy ból głowy jaką kartę najlepiej wybrać: zwykłe standardowe karty kredytowe, srebrne, bursztynowe, złote, czy platynowe. O czarnych kartach kredytowych nikt nie mówi i najmniej jest wokół nich szumu, bowiem takie karty przyznawane są jedynie przez banki dla najbardziej zaufanych i o odpowiedniej pozycji społecznej klientów, posiadających przy tym mocno wypasione konta. Dla tych mniej sytuowanych, ale nie zwykłych Kowalskich, banki przygotowały srebrne, złote i platynowe karty kredytowe.
– Różne są rodzaje kart płatniczych, ale jeżeli chodzi o karty kredytowe to nadal dużym prestiżem cieszą się złote karty kredytowe. Aby je otrzymać należy się wykazać miesięcznymi wpłatami na konto w wysokości kilku tysięcy złotych. Jeżeli klient dysponuje takimi dochodami złota karta kredytowa od ręki jest mu wydawana. Później prestiż złotych kart kredytowych zmalał, zmalały też wymagania banków i aby złotą kartę kredytową uzyskać nie trzeba już było aż tak wielkich dochodów. Były nawet banki, którym do przyznania złotej karty wystarczył dochód netto w wysokości niespełna 700 złotych. Z miesiąca na miesiąc złote karty kredytowe traciły blask, aż wreszcie całkowicie pokryły się patyną. Banki postawiły na ilość rezygnując z jakości. Teraz na szczęście złote karty odzyskują swój blask -stwierdził znawca tego rynku.
i Ma rację, bowiem coraz więcej banków usiłujących przywrócić dawny blask złotym kartom kredytowym, życzy sobie miesięcznych wpłat na konto w granicach 3-5 tysięcy złotych. W bankach tych klienci mogą też liczyć na należne złotej karcie przywileje i jeżeli tylko spełniają kryteria z pewnością taka karta kredytowa od ręki zostanie im wydana. Na przykład według comperii najlepszą ofertę złotej karty kredytowej ma reiffeisen bank, który wysokość limitu swojej karty określił na 5-50 tysięcy złotych. Długość okresu bezodsetkowego bank określił na 58 dni, oprocentowanie transakcji bezgotówkowych w skali roku wynosi 17,99%, a koszt przyznania takiej karty wynosi 150 złotych. Tyle też właściciel tej karty musi zapłacić za jej roczne utrzymanie – chyba, że transakcje na tej karcie wyniosą powyżej 24 tysięcy zł.. No i wysokość minimalnej spłaty wynosi nie mniej niż 50 zł – szczegóły w ofercie banku. Na drugim miejscu tego zestawienia znalazła się złota karta getin noble banku a na trzecim toyoty banku.

0 komentarzy

Brak komentarzy!

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy, ale możesz być pierwszą osobą która skomentuje ten artykuł.

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Subskrybuj ten blog

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach.

Centrumkredyt poleca