Jedna z najlepszych lokat

Luty 12
14:45 2010
Oceń ten artykuł

Jedna z najlepszych lokat

Open Finanse przygotował atrakcyjną ofertę lokaty – Lokatę Optymalną. Na lokacie możemy dużo zyskać i wiele osób może z niej skorzystać, bo minimalna kwota lokaty to 500zł. Kolejną zaletą są odsetki naliczane codziennie, a przy maksymalnej kwocie lokaty wynoszącej 15 000zł zwolnieni jesteśmy z 19% podatku Belki.

Korzystne jest także stałe oprocentowanie lokaty, które wynosi 5,65% netto. Ale co ważne po dodaniu podatku Belki wzrasta ono odpowiednio. I tak:
-przy lokacie na okres 3 miesięcy wynosić ono będzie 7,02%,
-przy lokacie na okres 6 miesięcy wynosić ono będzie 7,07%,
-przy lokacie na okres 12 miesięcy wynosić ono będzie 7,17%.

Samą lokatę można założyć przy pomocy Internetu wybierając opcję na 3, 6 lub 12 miesięcy.

Obecnie jest to jedna z najlepiej oprocentowanych lokat na rynku w tym momencie. Spośród wielu lokat dostępnych na rynku wreszcie każdy, niezależnie ile zarabia może powiększyć swoje oszczędności inwestując stosunkowo mało. To doskonałe rozwiązanie, bo trafia do szerokiego grona odbiorców.

Warto wspomnieć także o tym, że w zasadzie nie ma ustalonej z góry liczby Lokat Optymalnych, co za tym idzie jedna osoba może założyć praktycznie nieograniczoną liczbę lokat. Dzięki temu można zyskać dodatkowe przychody mając do dyspozycji większą pulę środków przeznaczoną na inwestycje.

Przeanalizowaliśmy możliwości lokaty i doszliśmy do wniosku, że mając dużo lokat w wysokości 549,12 zł każda, otrzymamy wyższe oprocentowanie. Wynosić ono będzie 5,98% netto. Z podatkiem Belki oprocentowanie wyniesie 7,3% brutto. Dowodzi to, że inwestycja w Lokatę Optymalną naprawdę się opłaca.