Jaka jest najlepsza lokata bankowa

Marzec 25
03:02 2012
Oceń ten artykuł

Lokaty bankowe nie od dziś to jeden z dobrych sposób na oszczędzanie pieniędzy. Jednak to ile możemy dodatkowo na lokacie zarobić zależy nie tylko od środków jakie na nią wpłacimy ale również od rodzaju lokaty jaki wybierzemy.

Najlepsza lokata bankowa to oczywiście taka, która sama na siebie zarabia ale również dużo zarabia. Warto więc przejrzeć najchętniej wybierane lokaty bankowe, które w ostatnim czasie cieszą się największym powodzeniem.
Jedna a najchętniej wybieranych lokat bankowych stała się lokata dzienna. Zyski na owej lokacie naliczane są każdego dnia, dzięki temu inwestor nie musi płacić podatku od zysków kapitałowych. Ludzie z reguły nie lubią dzielić się swoimi pieniędzmi z państwem więc być może dlatego lokata z dzienna kapitalizacją odsetek cieszy się dużym powodzeniem.
Z kolie lokata terminowa to lokata, na podstawie której można wytłumaczyć całą strukturę lokat bowiem lokata nie wyróżnia się z niczym szczególnym. Druga powszechnie znana ludzką natura jest to, że nie lubi skomplikowanych rzeczy, zatem lokata terminowa jest chyba najprostszą lokata. Pieniądze bowiem wpłacone są na określony czas, po którym można wypłacić depozyt wraz z odsetkami. Zasada jest jedna, nie można wypłacić depozytu przed terminem zakończenia lokaty bowiem grozi nam utrata wszystkich naliczonych wcześniej odsetek.
Z koli lokata rentierka to lokata stworzona dla osób, które chcą zainwestować naprawdę duże pieniądze. Lokaty te zazwyczaj maja ustalony próg minimalny co do sumy wpłaconych środków. Dzięki temu klient może sam ustalić kiedy będzie wypłacał naliczone odsetki. Niektórzy traktują lokaty rentierskie jako jedno ze źródeł stałego dochodu.
By wybrać lokatę dostosowana do naszych potrzeb warto skorzystać z porównywarki lokat gdzie wpisujemy parametry lokaty, które nas interesują a porównywarka odszukuje oferty banków spełniające nasze wymagania.