Jaka forma leasingu jest najbardziej popularna?

Grudzień 16
21:20 2011
Oceń ten artykuł

Leasing to stosunkowo nowa forma finansowania inwestycji. Klienci maja do wyboru wiele rodzajów ofert leasingowych spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Firmy leasingowe oferują klientom korzystne warunki brania przedmiotów w leasing. Leasingobiorcy mają do wyboru wiele możliwości zawierania omów leasingowych. Wszystko zależny od rodzaju finansowanej inwestycji.
Najbardziej popularny jest leasing operacyjny i leasing finansowy. W zasadzie nie różnią się one od siebie zbyt bardzo,w obu przypadkach leasingobiorca spłaca określone raty leasingowe, a po zakończeniu umowy może ale nie musi stać się jego właścicielem.

Z kolei leasing zwrotny nie jest oferowany przez firmy leasingowe lecz przedsiębiorstwa, które chcą polepszyć swoją płynność finansową. Leasing zwrotny również zawierany jest na podstawie umowy, firma wypożycza swój sprzęt innej firmę, a ta w zamian spłaca raty leasingowe.

W leasing można wziąć w zasadzie wszystko, w zależności od prowadzonej firmy, mogą to być aparaty fotograficzne, komputery, czy pojazdy. Ten ostatni przykład jest najczęściej leasingowanym przedmiotem. Początkowo tylko firmy leasingowe oferowały taki sposób inwestycji, banki idąc za zapotrzebowaniem klientów również oferują leasingi, zarówno osobom prywatnym jak i przedsiębiorcom. Nie ma bowiem żadnych uregulowań prawnych co do tego, że jedynie firmy mogą brać przedmioty w leasing.

Osoby zainteresowane leasingiem, szukają najlepszej oferty, z pewnością pomocny mogą rankingi klasyfikujące najlepsze oferty. Rankingi te dostępne są oczywiście w sieci na wielu portalach finansowych. Ważne jest aby odczytać jak najświeższe informacje, ponieważ firmy leasingowe często zmieniają oferty, wprowadzając nowe promocje. Ranking sprzed dwóch trzech miesięcy może być już nie aktualny i wprowadzić potencjalnego leasingobiorce w błąd.