Jak tanio ubezpieczyć samochód dostawczy?

Kwiecień 22
16:05 2016
Oceń ten artykuł

By znaleźć tanie ubezpieczenie komunikacyjne, wystarczy zastosować się do kilku rad. Sprawdź, jakich.

Posiadanie każdego samochodu, w tym samochodu dostawczego, nakłada na jego właściciela obowiązek wykupienia polisy OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Polisa OC zabezpiecza przed koniecznością wypłacenia rekompensaty osobie poszkodowanej w wypadku czy kolizji drogowej, której staliśmy się sprawcą. Równie ważne jest jednak Auto Casco, które pozwala na uzyskanie funduszy potrzebnych na remont auta wtedy, kiedy zostanie uszkodzone w podobnym zdarzeniu komunikacyjnym. By móc jak najtaniej zaopatrzyć się w obie polisy, warto wykupić je w pakiecie u jednego ubezpieczyciela.

Istotną rolę podczas wyboru ubezpieczyciela powinna odgrywać jakość i efektywność obsługi zgłaszania szkód. W końcu – czas to pieniądz, a jego obecność lub odpływ z kieszeni przedsiębiorcy zależy w szczególności od tego, jak szybko będą naprawione szkody w pojeździe dostawczym, dzięki któremu przecież firma zarabia. Każdy dzień przestoju powodowanego niezdatnością pojazdu do ruchu drogowego czasem może być na wagę złota.

Przedsiębiorcy sa na tyle uprzywilejowanymi klientami firm ubezpieczeniowych, że mogą liczyć na specjalne plany ubezpieczeniowe, tym korzystniejsze, im więcej pojazdów zostanie objętych usługami oferowanymi przez dane TU.

By zawęzić krąg propozycji polis, które warto będzie wziąć pod uwagę, dobrze najpierw samemu oszacować wysokość składki ubezpieczeniowej dostępnej dla danego przedsiębiorcy w konkretnym TU. Można posłużyć się w tym celu internetowym kalkulatorem ubezpieczeniowym udostępnianym przez liczne portale zajmujące się porównaniami ofert ubezpieczycieli działających na polskim rynku finansowym. Uzyskanie informacji o wysokości składki możliwe jest po podaniu przez przedsiębiorcę danych dotyczących jego osoby (np. miejsca zamieszkania, wieku, płci) oraz pojazdu (jego wieku, marki, modelu, daty rejestracji).

Znając wstępne wyliczenia na temat tego, ile będzie kosztować ubezpieczenie samochodu w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, można odwiedzić agenta wybranej firmy już osobiście, by otrzymać spersonalizowaną ofertę i podpisać umowę.