Jak kupić samochód na raty?

Jak kupić samochód na raty?
Kwiecień 28
01:10 2019
Jak kupić samochód na raty?
Ocena: 4.7 z: 3

Jak kupić wymarzony samochód na kredyt? Kupując nowy samochód nie musimy operować dużą gotówką. Możemy kupić auto na raty, niezależnie czy jest on nowy czy kupiony w komisie samochodowym.

W dzisiejszych czas niewiele jest osób, które mogą pozwolić sobie na kupno nowego auta za gotówkę. Mimo to, można spełnić marzenie o kupnie nowego samochodu. Rozwiązaniem jest auto na raty.

Banki oferują wiele ofert pożyczek, które pomogą nam spełnić marzenie o kupnie nowego samochodu.  Nie mniej jednak nie należy takiej decyzji podejmować pochopnie, możemy w przyszłości ponosić konsekwencje złego wyboru.
Przed podjęciem pożyczki na samochód musimy wybrać auto, jakie chcemy zakupić lub przynajmniej wiedzieć ile chcemy wydać na tę inwestycje. Niestety banki rzadko udzielają pożyczek, które w 100% pokryją koszty zakupu auta. Najczęściej musimy posiadać wkład własny, jest to z reguły od 10 do 20 % ceny samochodu.

zobacz:

Kupujemy używane auto na kredyt

Aby wybrać najlepszą ofertę auto kredytu należy przejrzeć wszystkie oferty aktualnie znajdujące się na rynku. Oprocentowanie rat w bankach może się od siebie znacznie różnić. Kredyt na samochód można spłacać przeważnie w okresie do 8 lat. W niektórych bankach jedynym zabezpieczeniem przed ewentualna niewypłacalnością kredytobiorcy jest jedynie zakupiony samochód. Nie potrzebujemy wówczas żadnych poręczycieli. Z pewnością bank zaoferuje nam ubezpieczenie kredytu, które należy wykupić aby w przeciwnym razie nie dostać odmowy.
Niestety kredyt na samochód nie jest łatwo zaciągnąć w przypadku zakupu samochodów używanych. Banki nie chcą udzielać kredytów na samochodny starsze niż 10 lat, wiąże się to z długim okresem spłaty.

Aby pominąć utrudnienia związek z kredytem samochodowym można pomyśleć o tak zwanym kredycie gotówkowych. W tym przypadku bank nie pyta nas, na co pożyczamy pieniądze, my przeskakujemy wszelkie procedury dotyczące kredytu samochodowego.

Centrumkredyt poleca