Global Intergold – opinie

Kwiecień 07
15:37 2016
Global Intergold – opinie
4.5 (90%) 2 votes

Marzenia o szybkim i łatwym zarobku nieodłącznie towarzyszą ludzkości od wieków. Stąd co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe pomysły na inwestycje. Warto jednak uważać, bo nie wszystkie są wiarygodne. Dziś bierzemy pod lupę Global Intergold. Oto nasza opinia.

Global Intergold nazywany jest przez jego twórców sklepem online, który oferuje klientom sztabki złota inwestycyjnego. To złoto 24-karatowe o próbce 999,9, które wyszło z manufaktur wiodących światowych producentów.

Global Intergold – co się za tym kryje?

Global Intergold to jednak nie tylko sklep czy hurtownia online. To coś więcej, a napiszemy o tym za chwilę. Warto najpierw w kilku słowach przedstawić, kto kryje się za całym przedsięwzięciem. Właścicielem Global Intergold jest londyńska spółka Global iGold, działająca na terenie Unii Europejskiej i podlegająca jej regulacjom prawnym. Zakup złota odbywa się od takich dostawców, jak Argor Heraeus, Münze Österreich, Perth Mint, Emirates Gold, Umicore, Argor-Heraeus.

Marketing wielopoziomowy a złoto

Dzięki Global Intergold można kupować i sprzedawać sztabki złota najbardziej popularne na świecie, czyli w przedziale 1-100 gramów – i to właściwie z każdego zakątku globu. Należy zwrócić uwagę na dość istotny aspekt funkcjonowania Global Intergold – system sprzedaży opiera się na klasycznym marketingu wielopoziomowym MLM i na marketingu matrycowym. Co to oznacza? Jeśli znajdziemy sklepowi online dwóch nowych klientów na sztabki złota, otrzymamy specjalne wynagrodzenie od Global Intergold i mamy większe szansę stać się częścią czegoś, co szefowie złotej inwestycji nazywają Programem Liderów. A zakwalifikowanie do tego programu to możliwość partycypowania w zyskach sklepu internetowego Global Intergold.

Inwestowanie w złoto

Warto dodać, że za zakupione złoto można zapłacić natychmiast albo zdecydować się na płatność odroczoną nawet na 12 miesięcy. Wtedy można wziąć udział w propagowaniu działań sklepu online ze złotem w ramach programu GoldSet. Global Intergold deklaruje, że oprócz możliwości zakupu złota osoba biorąca udział w projekcie otrzymuje także gwarancję wykupu sztabek złota. Firma deklaruje również, że można korzystać tutaj z prawa, jakie przysługuje każdemu konsumentowi w Unii Europejskiej, a mowa tu o możliwości zrezygnowania z umowy inwestycyjnej w ciągu 14 dni od jej podpisania.

Złoto często traktowane jest jako najpewniejsza inwestycja szczególnie, gdy dochodzi do różnych zawirowań politycznych w różnych częściach świata. Nieprzypadkowo banki centralne trzymają swoje rezerwy właśnie w złotych sztabkach. Warto jednak zawsze podchodzić do nowych możliwości inwestycyjnych z rozwagą, żeby potem nie przeżyć rozczarowania, gdyby okazało się, że mieliśmy do czynienia ze zwykłą piramidą finansową.