Gdzie znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy?

Każdy, kto marzy o kupnie własnego lokum, chciałby zaciągnąć jak najlepszy kredyt mieszkaniowy. Przy czym nie tylko kredyt o niskich kosztach około kredytowych, ale również kredyt, który nie będzie uciążliwy dla miesięcznego rodzinnego budżetu. Poszukiwania takiej pożyczki są czasochłonne, dlatego podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepszy kredyt mieszkaniowy.

Obecnie na naszym rynku jest wiele banków, które kuszą atrakcyjnym oprocentowaniem. Warto zajrzeć do Pekao SA, ING, BOŚ, PNB Paribas, Lukas Bank oraz Millennium Bank. W tych bankach mamy szansę wynegocjować dobre warunki.

Oferta kredytowa

Wybór dobrego kredytu mieszkaniowego to pierwszy krok na drodze do kupna własnych czterech ścian. Nie należy się więc spieszyć i warto przeanalizować wszystkie opcje. Jak na razie w wyścigu na najlepszy kredyt mieszkaniowy, wygrywa Pekao SA. Przy założeniu wkładu początkowego na poziomie 20 proc. na okres 30 lat uzyskamy w tym banku najniższe rzeczywiste oprocentowanie na rynku w wysokości 5,93 proc. bez prowizji. Tuż za nim jest ING, który przy tych samych parametrach oferuje 6,02 proc. z prowizją 1,2 proc. Trzecie miejsce w peletonie zajmuje BOŚ z ofertą kredytu hipotecznego, oprocentowanego na 6,2 proc. przy prowizji 1,5 proc. Oprocentowanie w pozostałych wymieniowych bank jest wyższe, jednakże oferta pozostaje porównywalna, chociażby ze względu na brak prowizji w niektórych bankach. Tak więc bez przeszkód można indywidualnie sprawdzić co bank zaproponuje dla kredytobiorcy.

Gdzie iść nie warto

Zdecydowanie najdroższy kredyt uzyskamy w Multibanku, Polbanku, mBanku czy Nordei. Rzeczywiste oprocentowanie dla przykładowego kredytu hipotecznego przy LTV na poziomie 80 proc. na okres 30 lat w Multibanku wynosi 7,98 proc. przy prowizji 4 proc., zaś w Polbanku – 7,84 proc, co prawda bez prowizji. Jeśli chodzi o mBank czy Nordeę, sytuacja jest podobna (odpowiednio 7,82 proc. przy zerowej prowizji i 7,52 proc. z 3 proc. Prowizji).