Gdzie znajdziemy tanie kredyty hipoteczne

Luty 28
23:17 2012
Oceń ten artykuł

Tanie kredyty hipoteczne w przeciwieństwie do kredytów gotówkowych opiewają na duże sumy pieniężne. Ich celem jest finansowanie takich dóbr jak mieszkanie, dom czy działka budowlana. Jest to kosztowna i wieloletnia forma współpracy między konsumentem a bankiem. Dowiedz się jakie oferty kredytów hipotecznych są dzisiaj w cenie.

Nasze marzenia o własnym domu czy mieszkaniu mogą się stosunkowo szybko spełnić, po odwiedzeniu oddziału wybranego banku. Na co warto zwracać uwagę podczas analizy poszczególnych ofert? Najważniejszym parametrem jest oczywiście cena kredytu bankowego. Co wpływa na ów koszt? Wbrew powszechnej opinii oprocentowanie kredytu nie jest jedynym progiem cenowym jaki trzeba pokonać. Inną ważną opłatą jest prowizja za kredyt. Jednorazowa i bezzwrotna może wynosić maksymalnie 5% wartości naszej pożyczki. Możemy sobie ją wliczyć bezpośrednio do kredytu i spłacać w miesięcznych ratach lub zapłacić w całości przed rozpoczęciem spłaty zobowiązania. Od wprowadzenia ustawy antylichwiarskiej banki robią co mogą aby zrekompensować sobie utracone odsetki. Jest to trudne zadanie bowiem klienci coraz dokładniej analizują bankowe oferty. Sytuacja na rynku staje się więc mocno kłopotliwa zarówno dla konsumentów jak i banków. Coraz częściej banki żądają ubezpieczenia swojego kredytu. Mimo hipoteki jaka jest ustanowiona na naszej pożyczce jesteśmy zobligowani do zapłaty dodatkowego ubezpieczenia.

Gdzie znajdziemy tanie kredyty hipoteczne?

Według większości z nas tanie kredyty hipoteczne są to kredyty preferencyjne Rodzina na swoim. Rząd w tym przypadku pokrywa ok połowy naszego miesięcznego zobowiązania w perespektywie ośmioletniej. Niestety pod koniec spłaty okazuje się, że koszty jakie jesteśmy zobligowani ponieść dwukrotnie wzrastają po to aby bank [pokrył starty jakie notował przez ostatnie 8 lat.