Gdzie taki kredyt znaleźć?

Listopad 30
20:15 2011
Oceń ten artykuł

 
komu znasz nie przydałby się najlepszy kredyt na wakacje? Przecież każdy marzy o plaży, zimnym piasku, słońcu, morzu. Czy też nawet o zwykłym wypadzie nad jezioro. Jednak taki wypad dla całej rodziny kosztuje. Gdzie znaleźć najlepszy kredyt na wakacje? Przede wszystkim dobrym wyjściem jest kredyt gotówkowy. Jednak nie jest to jedyny sposób. Za wakacje możemy zapłacić np. kartą kredytową, jednak oprocentowanie kart kredytowych jest w większości przypadków wyższe niż kredytów gotówkowych, wobec czego jest to rozwiązanie mniej atrakcyjne.
Gdyby nie banki nie byłoby gotówki, kredytów, lokat, ani kont. Bez klientów nie potrzebne byłyby bankom jego produkty i usługi. Jak sięgnąć pamięcią ludzie zawsze potrzebowali pieniędzy, poczynając od łyka na magnacie kończąc. Tak też jest i dzisiaj, gdyby nie bankowe kredyty też kiepsko byśmy przędli. Problem tylko w tym, że teraz z kredytami niestety jest bardzo kiepsko. Od czasu wielkiego kryzysu banki mocno przykręciły swoim klientom śrubę kredytową. Przez jakiś niektóre banki w ogóle kredytów nie udzielały, a najlepsze kredyty gotówkowe były już tylko wspomnieniem. Brak kapitału odczuwały nawet największe banki, wiele też z nich zbankrutowało. Poza tym banki znacznie zaostrzyły warunki kredytowe, podniosły poprzeczkę w naliczaniu zdolności kredytowych klientów, podwyższyły prowizje i marże, wniosły dodatkowe opłaty, zażądały też ubezpieczenia kredytów. Z jednej strony trudno się dziwić bankom, że tak znacznie zaostrzyły swoją politykę kredytową, ponieważ wielu kredytobiorców stało się niewypłacalnych. Z drugiej jednak strony to banki zarabiają na kredytach, a nie odwrotnie. Mimo starań, najtańsze kredyty gotówkowe pozostają w sferze marzeń. O kredyt gotówkowy trudniej jest też w bankach internetowych, które zawsze miały lepszą ofertę i były bardziej liberalne w stosunku do swoich klientów.
W każdej rodzinie może zdarzyć się, że budżet nie wytrzymuje obciążeń i wtedy kredyty gotówkowe pomagają nam go załatać. Nie ma w tym nic szczególnego, ani groźnego. Jeżeli mamy wszystko dokładnie zaplanowane i jesteśmy na taką ewentualność przygotowani. Ale planowana pilna pożyczka, a nie nieświadome, czy nie daj Boże świadome, brnięcie w kredyty gotówkowe, w sytuacje nie mające wyjścia. Dlatego rozpisujmy nasz budżet, dbajmy o nasze finanse, obliczajmy i kontrolujmy.