Gdy zabraknie zabezpieczeń

Finanse w życiu człowieka odgrywają jedną  z kluczowych ról i trudno się temu dziwić, bowiem bez pieniędzy ani rusz. Ci, którzy twierdzą, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze z pewnością mają rację, ale nie do końca. Pieniądze są bowiem bardzo ważnym elementem naszego życia czy tego chcemy czy nie. Generalnie Polacy nie narzekają na nadmiar gotówki i częściej posiłkują się kredytami, niż prowadzą interesy biznesowe. O kredyty jak wiadomo jest obecnie o wiele trudniej niż jeszcze 2-3 lata temu, więc kasy domowe świecą raczej pustkami. Zresztą teraz o wiele trudniej nie tylko o zwykłe kredyty gotówkowe, tak zwane konsumpcyjne, ale także o mieszkaniowe, a przede wszystkim o kredyty wspomagające działalność gospodarczą. Ale jest też pewna grupa, która ma pieniądze i nie do końca wie jak je zainwestować. Może oczywiście złożyć gotówkę na kontach oszczędnościowych, założyć lokaty bankowe, czy też spróbować gry na giełdzie lub zainwestować w fundusze, ale na każdy temat trzeba mieć określoną wiedzę. Jeżeli sami nie potrafimy pokierować swoimi interesami inwestycyjnymi, czy też oszczędnościowymi, możemy poprosić o pomoc doradców finansowych. Są przecież wyspecjalizowane w doradztwie finansowym firmy, który poradzą jak zainwestować pieniądze, aby uzyskać uczciwy zysk. Ale nie tylko, do takich firm można tez zgłosić się jeżeli poszukujemy uczciwej oferty ubezpieczeniowej, albo chcemy poszukać funduszu, który pomoże nam w naszych interesach finansowych. Takich funduszy poszukują nie tylko klienci indywidualni, ale również przedsiębiorcy i takimi funduszami dla nich są fundusze poręczeniowe.
– To prawda, fundusze poręczeniowe w pewnych sytuacjach pomogą przedsiębiorcy, jeżeli jego sytuacja finansowa nie jest najlepsza, a chciałby posiłkować się kredytem. A teraz jak wiadomo sytuacja kredytowania przedsiębiorstw nie jest najlepsza. Jeszcze do niedawna przedsiębiorstwa nie miały problemów z uzyskaniem kredytów inwestycyjnych,  czy też na bieżącą działalność, teraz jest małe prawdopodobieństwo, że taki kredyt w banku otrzymają. Czy pomogą im w tym fundusze poręczeniowe? Z pewnością, szczególnie tym firmom, które posiadają wprawdzie zdolności kredytowe, ale nie posiadają wymaganych zabezpieczeń. Krótko mówiąc fundusze poręczeniowe ułatwiają przedsiębiorcom oraz osobom indywidualnym rozpoczynającym działalność gospodarczą, tak zwany dostęp do finansowania zewnętrznego. Mogą to być kredyty, pożyczki, przeznaczone specjalnie na prowadzenie tego typu działalności. Jak sama nazwa wskazuje fundusze poręczeniowe poręczają zobowiązania finansowe przedsiębiorcom, którzy posiadają zdolności kredytowe, ale brak im odpowiednich zabezpieczeń – stwierdza doradca finansowy.
Można jeszcze dodać, że fundusze poręczeniowe poręczają od 50 do nawet 80 procent kwoty kredytu. Jest to jakiś pomysł na zdobycie gotówki na działalność firmy. Jeżeli nie wiemy jak się do tego zabrać, zapytajmy w firmach doradztwa finansowego.